Skanska in Poland
  Go to start page

  Green Horizon, 33000 m2

  ul. Pomorska 106, 90-233 Łódź
  Green Horizon - film

  Infosys Green Horizon – budynek biurowy o najwyższym standardzie w Łodzi

  Infosys Green Horizon to budynek biurowy położony w atrakcyjnej lokalizacji Ronda Solidarności, będącego jednym z głównym węzłów komunikacyjnych miasta. Biurowiec ten jest jedynym budynkiem klasy A certyfikowanym w systemie LEED na poziomie Gold, oddanym do użytku w Łodzi w 2012 roku. Energooszczędne oświetlenie oraz wydajny system klimatyzacji, wsparty inteligentnym wykorzystaniem chłodnego powietrza spoza budynku, prowadzą do znaczącej redukcji kosztów zużycia energii. Budynek posiada także udogodnienia dla użytkowników budynku, chcących dojeżdżać do pracy rowerem - miejsca do parkowania jednośladów oraz przebieralnie i prysznice dla rowerzystów. 

  Dostępne powierzchnie biurowe:

  Budynek B:

  • 230 m2 (I piętro)
  • 196 m2 (V piętro)

  Dostępne powierzchnie usługowo-handlowe:

  • 207 m2
  • 116 m2
  • 245 m2
  • 200 m2
  • 214 m2

  Jakość środowiska wewnętrznego

  • Wzmożona wentylacja zapewnia 30% więcej świeżego powietrza, co przekłada się na dobre samopoczucie i wzrost wydajności użytkowników budynku;
  • Dostęp do światła dziennego i widoków na zewnątrz jest zapewniony dla 75% regularnie zaprojektowanej powierzchni.
  • Strefowy system kontroli temperatury w powierzchniach open-space oraz pomieszczeniach zamkniętych;
  • Monitorowanie ilości dostarczanego z zewnątrz świeżego powietrza
  • Materiały wykończeniowe o niskiej emisyjności
  • Parking rowerowy z 137 miejscami (70 miejsc rowerowych podziemnych oraz 67 miejsc naziemnych) oraz prysznicami i szatniami dla rowerzystów.

  oszczędności wody

  Wykorzystanie wody deszczowej do nawadniania roślin oraz zastosowanie wodooszczędnej armatury pozwoliło zredukować zużycie wody niemal o 1/3. W ciągu roku w skali całego budynku zaoszczędzone zostanie 8 450 000 litrów wody, tyle ile potrzebne jest do napełnienia trzech basenów olimpijskich. 

  odpadów poddanych recyklingowi

  W trakcie budowy wykorzystywane są materiały wydobywane i produkowane są regionalnie, co wywiera pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę. Elementy drewniane i produkty na bazie drewna zastosowane w budynku pochodzą z certyfikowanych upraw (FSC).

  Łódź – miasto w ruchu

  Mówi się, że Łódź cały czas płynie. Nie ma w tym wiele przesady, bo to metropolia, która non-stop jest w ruchu, prze do przodu, zmienia się. Zasilana energią młodych, kreatywnych ludzi staje się jednym z najbardziej dynamicznych ośrodków gospodarczych, naukowych i kulturalnych na mapie Polski.

  Łódź jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Pod względem liczby ludności ustępuje jedynie Warszawie i Krakowowi. Przez dziesiątki lat była centrum polskiego przemysłu włókienniczego, dzięki któremu miasto rosło i bogaciło się. Dziś budynki starych fabryk i magazynów zastępują nowoczesne biura, galerie, studia filmowe i lofty. Ta mieszanka biznesu i kultury przyciąga i sprawia, że Łódź jako swoją siedzibę wybierają firmy z całej Polski i świata. Atutem miasta jest też doskonała lokalizacja w samym centrum Polski na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Podróż z Łodzi do centrum Warszawy pociągiem trwa niecałe dwie godziny, a dojazd samochodem dzięki autostradzie jest możliwy w podobnym czasie. Dogodne połączenia z największymi miastami Europy i świata zapewnia Łodzi Lotnisko im. Reymonta, a także nieodległe Lotnisko Chopina w Warszawie. Transport w obrębie miasta ułatwia z kolei rozwinięta sieć tramwajów i autobusów. Łódź to także ważny ośrodek kulturalny. Znajdują się tu liczne muzea, teatry, sale koncertowe i najlepsza w Polsce szkoła filmowa

  Starannie dobrana lokalizacja budynku Green Horizon pozwala pracownikom wygodnie korzystać z komunikacji miejskiej (8 linii autobusowych, 2 linie tramwajowe), dojechać do pracy rowerem (budynek wyposażony będzie w stojaki na rowery oraz prysznice zlokalizowane w części wspólnej (na poziomie -1) a także wybrać alternatywną formę podróży np. autem niskoemisyjnym (specjalnie wydzielone miejsca parkingowe) lub pojazdem z napędem elektrycznym (6 punktów do ładowania).

  Inne powierzchnie

  Loading...

  Inne powierzchnie w tym mieście

  Loading...