Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Green thinking

  Budynki odpowiadają za około 40% całkowitego zużycia energii i emisji CO2 związanych z działalnością człowieka*. Na szczęście, jesteśmy firmą budowlaną i deweloperską.

  Dom i praca – to bez wątpienia dwa miejsca, w których ludzie spędzają większość czasu. Nic więc dziwnego, że te dwa środowiska odpowiadają za sporą część negatywnego oddziaływania na naszą planetę. Jako że firmy budowlane odgrywają kluczową rolę w tworzeniu domów i miejsc pracy, spoczywa na nich obecnie duża odpowiedzialność.

  Green thinking Jako firma budowlana i deweloperska mamy wyjątkowe możliwości wpływania na rzeczywistość. Wraz z naszymi projektantami, dostawcami i klientami możemy przyczynić się do prawdziwej zmiany. Jednak podjęcie tych wyzwań w pełni wymaga zmiany w postawie społeczeństwa. Z badań wynika, że deweloperzy nie są świadomi, że budynki wytwarzają od 30 do 40 procent CO2 generowanego w wyniku działalności człowieka – sądzą, że odsetek ten jest znacznie mniejszy. Uważają również, że ekologiczne budownictwo wiąże się z większymi nakładami**. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę koszt całego okresu użytkowania obiektu, zielone budownictwo okazuje się mniej kosztowne.

  Nasze społeczeństwo potrzebuje gruntownych zmian.

  Mamy wszystkie potrzebne elementy. Po co czekać?

  W Skanska zajmujemy się czymś więcej niż tylko budowaniem budynków, dróg i innych obiektów. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy możemy pełnić bardziej aktywną rolę – dewelopera i partnera na wczesnym etapie projektu.

  Nie czekamy na ogłoszenie inicjatyw, celów czy kierunków wynikających z międzynarodowych umów czy krajowych wytycznych. Każdy z nas musi zmienić swoje podejście, zacząć myśleć przyszłościowo i zawsze podejmować takie działania – na małą i dużą skalę – które zagwarantują nam lepszą przyszłość. Odpowiednie narzędzia i technologie są już dostępne, a liczne przykłady potwierdzają, że dokonuje się prawdziwa zmiana.

  Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na wszystkie problemy, z jakimi się borykamy. Są tysiące rozwiązań i cały czas powstają coraz to doskonalsze. Jesteśmy w trakcie intensywnego rozwoju społeczeństwa i budownictwa ukierunkowanego na zrównoważony rozwój. Skanska, realizując jednocześnie 10 tysięcy inwestycji na trzech kontynentach, nieustannie gromadzi doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę, by umożliwiać taki rozwój.

   

  * Energy Efficiency in Buildings, Transforming the Market, WBCSD, kwiecień 2009 r.

  ** EEB Facts & Trends, wrzesień 2008 r.