Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Zielone Inicjatywy

  Zrównoważony Tydzień (Sustainability Week)

  Od 16 do 20 września 2013 roku, w 98 krajach lokalne oddziały Green Building Council po raz kolejny organizują World Green Building Week pod hasłem „Greener Buildings, Better Places, Healthier People” („Bardziej Zielone Budynki, Lepsze Miejsca, Zdrowsi Ludzie”). W ramach wydarzenia organizowane są liczne kampanie, akcje oraz konkursy.

  Skanska Property Poland również uczestniczy w tej inicjatywie, organizując Tydzień Bez Samochodu.
  W trakcie całego tygodnia odbędą się wydarzenia, których celem będzie zwiększenie świadomości ludzi, a także promocja postaw i codziennych zachowań związanych ze zrównoważonym rozwojem.

  Chcemy przekonać naszych pracowników, że korzystanie z transportu publicznego w większych miastach jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i przyjazne dla użytkownika. W związku z tym będziemy rozdawać darmowe bilety komunikacji miejskiej. Dzięki temu nasi pracownicy będą mogli zostawić auta w garażach i poruszać się tramwajem, autobusem lub metrem po mieście.

  Oprócz tego, 16 września zostanie zorganizowana Wycieczka Rowerowa Skanska promująca zdrowy tryb życia poprzez wspólne zwiedzanie miasta na dwóch kółkach. Uczestnicy przejadą 20 km, zwiedzając w trakcie trasy kilka zielonych biurowców znajdujących się w Warszawie.
  Celem inicjatywy jest pokazanie naszym pracownikom, że nasze projekty mogą być przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzi tam pracujących.

  18 września przy współpracy ze STENA w głównym lobby Deloitte House odbędzie się zbiórka elektro-śmieci. Będzie to doskonała okazja dla użytkowników budynku na pozbycie się niepotrzebnych urządzeń. Każdy kto weźmie udział w zbiórce, otrzyma od nas ulotkę zawierającą proekologiczne rady i wskazówki.

  Project for Public Spaces

  Celem działań jest rewitalizacja zaniedbanych i zapomnianych miejsc, które mają potencjał aby być tętniącą życiem przestrzenią miejską dla lokalnych mieszkańców oraz osób przyjezdnych. Projekt realizowany jest w koalicji z organizacjami pozarządowymi, lokalną społecznością oraz administracją samorządową.

  Proces realizacji działań odbywa się w oparciu o Placemaking, czyli szereg czynności opracowanych przez amerykańską organizację Project for Public Spaces działającą na rzecz tworzenia miejsc publicznych. Fundacja „Na Miejscu” zdecydowała się zaaplikować strategię Placemakingu w Warszawie. Skanska została partnerem merytorycznym projektu, jako deweloper mający aktywny wpływ na tkankę miejską a także ekspert w dziedzinie zrównoważonego budownictwa.

  Do projektu wytypowane zostały dwa miejsca – rynek mariensztacki na Śródmieściu oraz skwer przy ul. Krochmalnej na Woli. Wybór ten jest nieprzypadkowy, gdyż Skanska od wielu lat prowadzi inwestycje na Woli i współpracuje z lokalnym samorządem.

  Projekt finansowany jest ze środków Fundacji im. Stefana Batorego
  Realizacja: Fundacja na rzecz wspólnot lokalnych „Na miejscu“, Project For Public Spaces
  Partnerzy: Skanska, Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy i Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy