Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Fałszywe oferty pracy!

  Ostrzeżenie do wiadomości publicznej: fałszywe oferty pracy Skanska odebrała szereg zapytań od osób, które odpowiedziały na zamieszczone w Internecie, prawdziwe w ich przekonaniu oferty zatrudnienia od Skanska. Oferty dotyczą pracy w charakterze Montera - pakowacza. Są to oferty fałszywe.

  Ogłoszenia podpisywane były przez firmę SKANDSKA-CQ z siedzibą w: Drammensveigen 660, 1259 Oslo, Norwegia. Adres e-mail wykorzystywany do kontaktu zawiera nazwę naszej firmy: skans...@hotmail.com. W ogłoszeniach podane są również telefony kontaktowe: +47 4545 6480 i +47 4545 6427

  Oszustwa polegające na oferowaniu fałszywej pracy, w ramach którego nadawca próbuje uzyskać dane karty kredytowej lub konta bankowego, lub wyciągnąć pieniądze na pokrycie kosztów wizy pracowniczej, podróży i tym podobne, dotknęły wiele firm na świecie.

  Czasami oszuści umieszczają ogłoszenie o pracy na stronach internetowych w imieniu Skanska lub kierownictwa Skanska. Tego typu ogłoszenia nie mają jednak żadnego związku ze Skanska.

  Czego możesz oczekiwać? 

  Każda prawdziwa oferta Skanska jest zawsze poprzedzona formalną procedurą aplikacyjną i profesjonalną procedurą rekrutacyjną, w tym bezpośrednią rozmową kwalifikacyjną.
  Skanska nie żąda podania danych bankowych w ramach takich procedur.

  Skanska nigdy nie żąda od aplikantów pieniędzy.

  Jeżeli oferta pracy Skanska przychodzi niespodziewanie, jest to najprawdopodobniej oszustwo w postaci fałszywej oferty pracy.

  Co zrobić w przypadku otrzymania fałszywej oferty pracy drogą e-mail?

  • Traktuj taką wiadomość e-mail z rezerwą, nie odpowiadaj na nią ani nie dzwoń pod podany numer kontaktowy.
  • Nie przekazuj pieniędzy ani nie podawaj nigdy osobistych informacji, danych bankowych i tym podobnych.
  • Nie otwieraj nigdy załączników.
  • Zachowaj do celów dowodowych wszystkie otrzymane i wysłane wiadomości e-mail i tekstowe.
  • Zachowaj do celów dowodowych wszystkie dokumenty transakcji i przekazy.
  • Zgłoś e-mail / stronę internetową wykorzystaną przez oszustów departamentowi ds. naruszeń firmy będącej właścicielem domeny.
  • Zastanów się nad zgłoszeniem sprawy miejscowej policji.
  • Ostatnia, podstawowa rada to bezpośredni kontakt z Jednostką Biznesową Skanska oferującą daną pracę, np. z Departamentem Zasobów Ludzkich, z zapytaniem, czy praca ta jest rzeczywiście oferowana.

  Prześlij nam całą wiadomość e-mail (jeżeli to możliwe, z pełnymi nagłówkami internetowymi) na adres cc...@Skanska.se z tematem "Recruitment scam" na potrzeby przeprowadzenia dalszego dochodzenia przez Skanska.