Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Informacja prasowa
  2016-05-20 14:00 CET

  Dzieci będą uczyć się zasad bezpieczeństwa w domu

  Rusza nowa akcja edukacyjna w warszawskich szkołach

  Jadwiga Nieład-Niedbała oraz Tomasz Miarka to główni bohaterowie najnowszej akcji społeczno-edukacyjnej, którzy będą uczyć najmłodszych zasad bezpieczeństwa w domu. Premierowe spektakle pod hasłem „Bezpieczni w domu i mieszkaniu” odbyły się w środę, 18 maja w wybranych szkołach podstawowych w Warszawie. Tylko pierwszego dnia wzięło w nich udział blisko 900 dzieci. Inicjatorem akcji jest firma Skanska.

  Bezpieczni w Domu i Mieszkaniu, Skanska Residential Development Poland

  Celem spotkań organizowanych przez Skanska jest zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu. Oglądając perypetie Pani Jadwigi Nieład-Niedbały oraz jej sąsiada, Pana Tomasza Miarki, dzieci dowiedzą się jakie są możliwe źródła wypadków w domu i jak im zapobiegać, dlaczego mokra podłoga w łazience może być niebezpieczna, po co wietrzyć mieszkanie, dlaczego napoje powinniśmy pić tylko ze szklanki i co robić, kiedy ktoś obcy puka do drzwi. Aktorzy pokażą również jak udzielać pierwszej pomocy i jak wezwać pogotowie czy straż pożarną.

  - Od ośmiu lat Skanska prowadzi kampanię edukacyjną „Bezpieczni w pobliżu budowy”  Bajkowi bohaterowie – Tomcio Brygadzista i Zebra Drogowa uczą dzieci, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i dlaczego nie należy wchodzić na plac budowy. Przeszkoliliśmy już 111 tys. dzieci z 380 szkół, znajdujących się w pobliżu inwestycji Skanska. W tym roku naszą kampanię poszerzamy o tematykę bezpieczeństwa dzieci w mieszkaniu. Dom to miejsce, w którym wszyscy powinniśmy czuć się komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Warto znać podstawowe zasady domowego BHP i uczyć ich już najmłodszych – mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży Skanska Residential Development Poland, firmy organizującej akcję „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”.

  Jako pierwsze w akcji wzięły udział szkoły zlokalizowane na Bielanach i na Pradze-Południe w Warszawie.

  Dane kontaktowe

  Dane kontaktowe: Agnieszka Piejak-Klimiuk, Koordynator
  Firma: Skanska Residential Development Poland
  E-mail: Agnieszka Piejak-Klimiuk »