Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
    Go to start page

    Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

    Tydzień Bezpieczeństwa to czas, w którym sygnatariusze Porozumienia podwoją wysiłki w dążeniu do celu „zero wypadków”. Zaangażowanie tak licznej grupy pozwala mieć nadzieję na zmianę kultury bezpieczeństwa zarówno we własnych firmach, jak i podwykonawczych.

    Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictiwe zostało zainicjowane w 2010 roku. Efekty jego działań są już widoczne. Wszyscy członkowie Porozumienia, tj. dziesięć firm - Porr Polska Infrastructure, Budimex, Erbud, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe, Polimex-Mostostal, Skanska, Unibep i Warbud, stawiają podwykonawcom identyczne wymagania odnośnie BHP. Także sposób oceny ryzyka na budowie jest taki sam dla wszystkich, co oznacza, że jest ono oceniane w odniesieniu do zadania i wiąże się z każdorazowym przygotowaniem IBWR. We wszystkich firmach obowiązują również te same wytyczne dotyczące szkoleń dla pracowników i podwykonawców. W 2014 roku okulary ochronne stały się standardem wyposażenia dla każdego, kto znajdzie się na terenie budowy.

    Tydzień Bezpieczeństwa to kolejna inicjatywa sygnatariuszy Porozumienia służąca poprawie bezpieczeństwa. Statystycznie na polskich budowach ginie 120 osób w ciągu roku. Czas to zmienić.