Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  O Tygodniu Bezpieczeństwa

  Od 25 kwietnia do 1 maja na budowach w całej Polsce odbyła się III edycja Tygodnia Bezpieczeństwa. Tegoroczne hasło przewodnie inicjatywy brzmiało „Włącz myślenie – planuj i reaguj!”. W Skanska skupiliśmy się zaś na obszarze związanym z planowaniem pracy. Hasło przewodnie to: „Zaplanuj swój dzień”.

  W wydarzeniach organizowanych w czasie Tygodnia Bezpieczeństwa udział wzięli zarówno pracownicy sił własnych, jak i podwykonawczych. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że praca bez wypadków jest możliwa.

  W czasie tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa skoncentrowaliśmy się na planowaniu pracy. Zachęcaliśmy do reagowania na sytuacje potencjalnie niebezpieczne i zgłaszania ich, aby można było zastosować środki zapobiegawcze lub korygujące.

  W naszej firmie realizacja zadań odbywa się według ściśle określonego procesu. Przygotowanie do realizacji zadania, oparte na standardach bezpieczeństwa i zapisach prawnych, ma na celu wyeliminowanie wypadków i zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych już na etapie planowania. Wierzymy, że dobrze zaplanowany dzień przekłada się na efektywną, ale i bezpieczną pracę. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera ostatni etap przygotowania do realizacji zadania, czyli odprawy codzienne, które są naturalnym elementem przygotowania się do wykonywania zadań każdego dnia.

  Akcje Tygodnia Bezpieczeństwa są skierowane do wszystkich: pracowników produkcyjnych, nadzoru oraz biurowych, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Wśród licznych inicjatyw na tegorocznym Tygodniu Bezpieczeństwa każdy znalazł coś dla siebie.

  Poprzez plakaty, broszury i inne materiały zwracaliśmy uwagę na bezpieczne planowanie pracy oraz promocję właściwych standardów i dobrych praktyk w tej dziedzinie. Nowa edycja Książki Pomysłów pełna jest inspirujących projektów, do których wdrażania gorąco zachęcamy. Dla pracowników budów przygotowaliśmy również wizytówki zawierające informacje o najważniejszych numerach alarmowych.

  Pokazy środków ochrony indywidualnej, prac na wysokości oraz prac „pod ruchem”, a także ciekawe warsztaty, dotyczące np. ergonomii pracy, substancji niebezpiecznych, elektronarzędzi czy budowy bez użycia drabin, pozwoliły poszerzyć wiedzę w dziedzinie bezpieczeństwa pracy na placu budowy. Nie zapomnieliśmy też o pracownikach biurowych – mogli oni skorzystać m.in. z porad dotyczących planowania pracy w biurze.

  Podczas Tygodnia Bezpieczeństwa każdy mógł zadbać o zdrowie i dobrą kondycję. Z tej okazji odbyły się ćwiczenia fizyczne dla pracowników biurowych; w kilku miastach odbyły się też seminaria Medicover oraz szkolenia z pierwszej pomocy.

  Na uczestników Tygodnia Bezpieczeństwa czekały konkursy z nagrodami. A ponieważ wiemy wszyscy, że „czym skorupka za młodu…”, zaplanowaliśmy także konkurencje dla dzieci naszych pracowników.

  Aktywnie uczestniczyliśmy w pokazach, szkoleniach, konkursach i innych atrakcjach tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa. I choć Tydzień Bezpieczeństwa szybko się skończył, to pamiętamy, że bezpieczna praca musi nam towarzyszyć każdego dnia, przez cały rok. Zaplanuj swój dzień! I pracuj bezpiecznie.