Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Dzień czwarty - Szkolenia z pierwszej pomocy i wizyta Prezesa Romana Wieczorka w Grudziądzu tuż przed metą Tygodnia Bezpieczeństwa

  Szkolenia z pierwszej pomocy i wizyta Wiceprezesa Skanska AB Romana Wieczorka na budowie, czyli najważniejsze wydarzenia tuż przed metą Tygodnia Bezpieczeństwa!

  Czwartek w Tygodniu Bezpieczeństwa upłynął pod znakiem pierwszej pomocy. Udzielano jej na wielu polskich budowach. Ale bez obaw! Nikt nie ucierpiał, choć z daleka mogło to wyglądać dramatycznie. A wszystko za sprawą… symulacji – jednego z bardziej interesujących punktów w programie szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z okazji Tygodnia Bezpieczeństwa takie otwarte szkolenia zorganizowano dla chętnych pracowników w wielu miastach, m.in. w Katowicach, Warszawie czy Poznaniu.

  Pierwsza pomoc może uratować komuś życie, dlatego zasady pomocy przedmedycznej powinny być znane każdemu człowiekowi. Wiedza na temat tego, jakie czynności należy podjąć przy rannym do momentu przyjazdu służb ratowniczych, może przydać się wszędzie. Na ulicy, w domu, na wakacjach oraz w pracy – także na placu budowy.

  Program kilkugodzinnych warsztatów uwzględniał umiejętności przydatne dla pracowników biurowych, pracowników nadzoru, a także pracowników produkcyjnych. Wykwalifikowani ratownicy medyczni uczyli, co należy robić w konkretnych sytuacjach, jak się zachować, gdy zdarzy się np. upadek ze schodów w biurze lub upadek z wysokości na placu budowy. Szkolenia odbywały się nie tylko w salach, ale również bezpośrednio na budowach (jest to pomysł zaczerpnięty z Książki pomysłów). Podczas inscenizowanych scenek przy użyciu fantomów uczestnicy uczyli się m.in., jak wykonywać resuscytację.

  Zobaczcie najciekawsze zdjęcia z wybranych szkoleń z pierwszej pomocy – tych prowadzonych w salach wykładowych (jak np. wczoraj w warszawskim biurze), ale też na budowach (np. w Grudziądzu,  w Laboratorium w Rzeszowie, na budowie osiedla Mickiewicza w Warszawie oraz w Krakowie na budowie Axis). A kolejne szkolenia odbędą się dzisiaj w biurze w Krakowie i Gdańsku.

   

  Piątek będzie ważnym dniem także dla Grudziądza. Z okazji Tygodnia Bezpieczeństwa na grudziądzkiej budowie z pracownikami spotka się Wiceprezes Skanska AB, Roman Wieczorek.

  Życzmy Wam udanego piątku. Dobrze go zaplanujcie!