Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Dzień trzeci - ewakuacja placu budowy, zdrowe jedzenie i konkursy promujące prawidłowe zakładanie środków ochrony osobistej

  Na półmetku Tygodnia Bezpieczeństwa nie zwalniamy tempa. Pokazy i szkolenia dotyczące bezpieczeństwa pracy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a wiele spotkań jeszcze przed nami.

  Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń minionych dni była symulacja ewakuacji z placu budowy. Wydarzenie miało miejsce we wtorek na budowie DW 713 w Łodzi i wzbudziło niemałą sensację nie tylko wśród pracowników, ale również wśród okolicznych mieszkańców. W symulacji akcji ewakuacyjnej uczestniczyła jednostka Straży Pożarnej, a całość wyglądała bardzo realistycznie.

  Ewakuacja z placu budowy to jeden z pomysłów zaczerpniętych z naszej Książki pomysłów. I nie jedyny! W Szczecinie, na jednej z naszych budów pracownicy w ramach promocji właściwego odżywiania mogli poczęstować się zdrowym jedzeniem, a następnie uczestniczyli w spotkaniu z PIP. Na innej budowie powstała interaktywna Instrukcja Bezpiecznego Wykonywania Robót dotyczącą „Wykonania robót kanalizacyjnych”. Burza mózgów trwała blisko 2 godziny i okazała się bardzo owocna, czego widomym znakiem stał się imponujący plakat, który zawisł w kontenerze brygady.

  W Dęblinie odbył się wczoraj pokaz połączony z wewnętrznym konkursem pod hasłem: „Prawidłowe stosowanie ŚOI”. Pokaz polegał na prezentacji ŚOI do prac wysokościowych. Uczestnicy konkursu musieli prawidłowo założyć cały sprzęt w jak najkrótszym czasie. Najwięcej problemów sprawiło dopasowanie paska podbródkowego, no i niektórych zgubił stres wywołany występem przed widownią. Wydarzenie przebiegało w strefach bezpiecznych, wydzielonych, w miejscach, gdzie nie są prowadzone żadne prace. W  czasie konkursu nie były też prowadzone żadne prace w sąsiedztwie. Konkurs był niezwykle emocjonujący, a przede wszystkim spełnił funkcję edukacyjną – zwrócił uwagę pracowników na konieczność stosowania ŚOI.

   

  Także w Warszawie na budowie Międzypokoleniowego Centrum Edukacji odbyła się wizyta bezpieczeństwa. Wspólna rozmowa przedstawicieli kierownictwa Skanska z pracownikami projektu dotyczyła m.in. dynamiki budowy.

  Przed nami jeszcze 3 dni kolejnych szkoleń, pokazów i rozmów, a wszystko w imię naszego wspólnego bezpieczeństwa zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym!