Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Dzień drugi - zero wypadków naszym priorytetem!

  Naszym priorytetem jest zero wypadków, dlatego podczas Tygodnia Bezpieczeństwa wzmacniamy wszystkie działania, które pomagają nam eliminować wypadki przy pracy. Zapraszamy wszystkich do udziału w pokazach i spotkaniach na projektach, które odbędą się w kolejnych dniach.

  We wtorek, Prezes Krzysztof Andrulewicz wraz z Wiceprezes Katarzyną Skorupka-Podziewską odwiedzili bydgoski projekt– „Budowę mostu przez Kanał Bydgoski wraz z przebudową Węzła Zachodniego w Bydgoszczy”. Podczas wizyty bezpieczeństwa na budowie odbył się również pokaz firmy Rock Master dotyczący środków ochrony indywidualnej wykorzystywanych przy pracach na wysokości. 

  Z kolei Wiceprezes Marek Malinowski wspólnie z Dyrektorem w Departamencie Funkcji Wsparcia – Krzysztofem Jelonkiem wizytował projekt we Wrocławiu – „Budynek biurowo-usługowy z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną Perydot”.

  Wczoraj na kilku innych projektach, nie tylko na wspomnianej budowie w Bydgoszczy, pracownicy mieli okazję zobaczyć bezpieczne rozwiązania dotyczące prac na wysokości. Ponadto przypomniano również o zagrożeniach wynikających z wykonywania tego typu czynności. Pokazy w Szczecinie, Toruniu, Cigacicach i Bydgoszczy przeprowadziła firma Rock Master. Warto zaznaczyć, iż upadki z wysokości niosą ze sobą ryzyko ciężkich urazów bądź utraty życia, dlatego tak ważne jest, aby uświadamiać oraz informować pracowników o zagrożeniach, a także konieczności korzystania ze środków ochrony indywidualnej. We wtorek kilka pokazów poprowadziła również firma Nissen, która prezentowała zabezpieczenia prac pod ruchem. Ich rozwiązania mogli oglądać pracownicy z OBI Kraków oraz OBI Bydgoszcz. Pokazy środków ochrony indywidualnej na kilkunastu projektach w całej Polsce przeprowadziła firma Uvex, 3M, JSP oraz Honeywell. W Katowicach, dla wszystkich pracowników oddziału, odbyło się Seminarium Medicover dotyczące tematyki zdrowego odżywiania.

  W trakcie Tygodnia Bezpieczeństwa na wielu budowach mają miejsce pokazy przeprowadzane przez Ratownictwo Medyczne oraz Straż Pożarną. Jeden z nich odbył się w Pruszczu Gdańskim na projekcie „Przebudowy Kanału Raduni w Pruszczu Gdańskim”.