Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Pierwsze bezpieczne pokazy za nami

  W poniedziałek rozpoczęliśmy Tydzień Bezpieczeństwa w Skanska. Na naszych budowach odbywają się pokazy, prezentacje i spotkania z okazji Tygodnia Bezpieczeństwa. Trwają także wizyty bezpieczeństwa najwyższego kierownictwa naszej firmy.

  Siemianowice

  Pierwszego dnia tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa miały miejsce liczne pokazy dostawców sprzętu i zabezpieczeń.

  W Swarożynie odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu pracy. Wzięli w nim udział pracownicy Skanska oraz  przedstawiciele inspektoratów nadzoru, operatora autostrady - firmy Interoll i koncesjonariusza GTC, którzy przybyli na nasze zaproszenie.

  Na budowie szpitala w Siemianowicach Śląskich odbył sie pokaz bezpiecznej pracy na wysokości. Uczestniczyło w nim ponad 30 pracowników produkcyjnych. Pokaz dotyczył prawidłowego użytkowania szelek, amortyzatorów i lin bezpieczeństwa, terminów ważności oraz przeglądów sprzętu. Zaprezentowane zostały szelki do różnego rodzaju prac, jak: prace spawalnicze, w strefie wybuchowej i pozostałym środowisku pracy. Pokazano prawidłowy montaż i demontaż rusztowania z zastosowaniem szelek i lin w samopodparciu oraz urządzeń samohamownych, samozaciskowych. Omówiono punkty kotwienia, zastosowanie liny stalowej (pozioma i pionowa), szyny pionowej, trójnoga, statywu oraz mocowanie punktu asekuracyjnego z wykorzystaniem tyczki.

  Na budowie Parku Ostrobramska w Warszawie,  realizowanej przez Skanska Residential Development Poland i Skanska S.A. odbył się natomiast pokaz środków ochrony indywidualnej.

  Dziś trwa właśnie drugi dzień Tygodnia Bezpieczeństwa 2013, a wraz z nim odbywają się kolejne pokazy i prezentacje, m.in. w Toruniu, Bochni i Kielcach.