Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Pokaz barier drogowych Mini Guard

  Na realizowanej przez Skanska budowie kanalizacji w Dąbrówce Małej (Katowice) odbył się pokaz barier drogowych Mini Guard. Główną zaletą barier jest zwiększenie bezpieczeństwa osób pracujących na projektach drogowych realizowanych pod ruchem oraz osób postronnych - uczestników ruchu publicznego.

  Bariery zabezpieczają przed przypadkowym wjazdem naszych samochodów na pas czynnego ruchu, a innych uczestników ruchu publicznego chronią przed niespodziewanym wjazdem na drogę pojazdów budowy. Dzięki temu systemowi ruch na remontowanych odcinkach dróg jest też bardziej uporządkowany i płynny. Osoby pracujące na budowach, gdzie stosuje się takie bariery, mogą czuć się bezpieczniej i dzięki temu łatwiej jest się im skupić na zadaniach, co niewątpliwie ułatwia pracę.

  Pokaz barier drogowych Mini Guard

  Innowacyjność stosowanych przez Skanska barier grodzących polega na tym, że cały system pracuje na zasadzie cięciwy łuku, przejmując siłę kinetyczną uderzającego pojazdu. W przypadku najazdu samochodu na barierę przy ostrym kącie natarcia, konstrukcja Mini Guard powoduje samoistny zjazd pojazdu przez skręt kół. Przy większym kącie najazdu konstrukcja uniemożliwia przebicie się pojazdu na przeciwległy pas ruchu. W momencie uderzenia naturalnym zachowaniem bariery jest jej przesunięcie się, czyli przejęcie energii kinetycznej od pojazdu uczestniczącego w kolizji. Przesuwa się nie tylko dany element - pracuje cała konstrukcja bariery.

  Pokaz barier drogowych Mini Guard