Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Za nami 3 dni Tygodnia Bezpieczeństwa

  Czas na podsumowanie trzeciego dnia trwania Tygodnia Bezpieczeństwa.
  Tradycyjnie, również wczoraj na naszych projektach odbyły się wizyty Zarządu, Wyższego Kierownictwa oraz gości. Prezes Krzysztof Andrulewicz wraz z Wiceprezes Katarzyną Skorpuka-Podziewską odwiedził projekt realizowany przez nasz olsztyński oddział - Rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 521 na odcinku granic województwa-Susz. Wiceprezes Marek Malinowski wizytował natomiast wspólnie z Menadżerem ds. BHP w Ameryce Południowej - Alfredo Andrade oraz Menadżer ds. BHP w Skanska S.A.-Darią Krawczak projekt pn. Budowa Innowacyjnego Forum Medycznego przy Centrum Onkologii oraz Rozbudowę drogi powiatowej Włóki - Jarużyn-Bydgoszcz.

  Za nami już kilkadziesiąt pokazów, które odbyły się w trakcie Tygodnia Bezpieczeństwa. Tak jak w poprzednich dniach, również wczoraj w wielu lokalizacjach odbyły się pokazy prowadzone przez współpracujące z nami firmy - Uvex, 3M, JSP oraz Odzież Robocza. Pracownicy mieli okazję zapoznać się z szerokim asortymentem powyższych firm, jak również dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych środków ochrony indywidualnej. Pokazy te odbyły się w następujących oddziałach: OBO Szczecin, OBI Kraków, OBO Kraków, OBI Bydgoszcz, OBO Poznań oraz OBI Poznań. W środę nie zabrakło również pokazów firmy Rock Master, która specjalizuje się w bezpiecznych rozwiązaniach podczas wykonywania prac na wysokości. W pokazach przeprowadzonych przez tę firmę uczestniczyli pracownicy z Wrocławia, Warszawy oraz Gdańska. Z kolei firma Nissen przygotowała pokaz sprzętu zabezpieczającego prace pod ruchem na projektach OBI Rzeszów oraz OBI Bydgoszcz. Dla wszystkich pracowników oddziałów w Krakowie i Łodzi odbyły się natomiast seminaria Medicover. W Krakowie poruszono temat zdrowego odżywiania, natomiast w Łodzi skupiono się na tematyce dotyczącej stresu. Na budowie OBI Bydgoszcz odbył się pokaz firmy Wacker Neuson dotyczący wpływu drgań na organizm człowieka. Z kolei na budowie „Hali dla firmy Flextronics w Tczewie” pracownicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ewakuacji i zobaczyć pokaz gaszenia pożaru na ternie budowy. 


  W tym roku nad Tygodniem Bezpieczeństwa patronat sprawuje Państwowa Inspekcja Pracy. W wielu miejscach odbywają się więc prelekcje z udziałem Państwowych Inspektorów. Ponadto w czasie wizyty gości z Państwowej Inspekcji Pracy został przeprowadzony konkurs dla pracowników produkcyjnych dotyczący tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy. W trakcie Tygodnia Bezpieczeństwa dbamy o bezpieczeństwo nie tylko nas, ale również naszych współpracowników i rodzin. Na budowie „Innowacyjnego Forum Medycznego w Bydgoszczy” zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci pracowników. Dzieci wykonały prace na temat „Moi rodzice bezpieczni w pracy”.