Skanska in Poland
  Go to start page

  Jednostki Techniczne

  Skanska S.A. Oddział Exbud Skanska w Kielcach jest samobilansującą się jednostką techniczną Skanska S.A. Oddział został utworzony w następstwie połączenia spółek Skanska S.A. i Exbud Skanska S.A. i jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym. 

  Skanska S.A. Oddział Exbud Skanska w Kielcach kontynuuje działalność spółki Exbud Skanska S.A., funkcjonującej wcześniej pod nazwą Exbud.

  W ramach Skanska S.A. Oddział Exbud Skanska w Kielcach działa Wytwórnia Konstrukcji Stalowych, zajmująca się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji stalowych zarówno na potrzeby Skanska S.A. jak również dla klientów zewnętrznych. Wytwórnia dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz własnym biurem projektowym. Wytwarzane konstrukcje znajdują zastosowanie w budownictwie obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych i magazynowych, centrów handlowych i targowych, obiektów sportowych, obiektów specjalnego przeznaczenia, m.in. linii energetycznych i wież kontroli komunikacji lotniczej.

  Przedmiotem działalności Skanska S.A. Oddział Exbud Skanska w Kielcach jest również  transgraniczne świadczenie usług technicznych w krajach Unii Europejskiej, głównie w Niemczech. Skanska S.A. Oddział Exbud Skanska w Kielcach posiada oddział w Kolonii, pełniący funkcje pomocnicze i administracyjne.