Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Skanska w Polsce

  W Polsce Skanska działa jako generalny wykonawca obiektów we wszystkich segmentach rynku. Jesteśmy także deweloperem powierzchni biurowych oraz mieszkań i apartamentów.

  Skonsolidowane przychody grupy Skanska w Polsce za 2015 rok wyniosły 5,5 mld zł, a zysk operacyjny 470 mln zł. Zatrudniamy 7 tys. pracowników w trzech spółkach. 

  Skanska S.A. prowadzi działalność na rynku generalnego wykonawstwa.

  Realizujemy inwestycje w całej Polsce i jesteśmy obecni we wszystkich segmentach rynku: budownictwie ogólnym, drogowo-mostowym, hydroinżynieryjnym i kolejowym. Budowa autostrady A1

  Jesteśmy liderem polskiej branży budowlanej. Naszym celem jest stała obecność w czołówce największych pod względem przychodów firm budowlanych w Polsce, osiąganie ponadprzeciętnej rentowności w naszym segmencie rynku oraz wiodąca pozycja w zakresie kultury korporacyjnej i dobrych relacji z klientami.

  Jesteśmy największą i najbardziej zyskowną firmą budowlaną w Polsce według raportu Deloitte "Polskie spólki budowlane 2015", najbardziej zyskowną firmą w branży według rankingu "Rzeczpospolitej" oraz Firmą Budowlaną Roku w konkursie Eurobuild Awards. Od lat zajmujemy także pierwsze miejsce wśród firm budowlanych w najważniejszych rankingach pracodawców: Idealny Pracodawca wśród studentów i profesjonalistów firmy Universum oraz Firma dla Inżyniera Banku Danych o Inżynierach. 

  Prezesem Zarządu Skanska S.A. jest Piotr Janiszewski.

  Skanska Property Poland to jednostka odpowiedzialna za działalność deweloperską na rynku powierzchni biurowych.

  Nasze pierwsze projekty powstały w Warszawie, dziś jesteśmy obecni także w innych dużych ośrodkach biznesowych - we Wrocławiu, w Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

  Zrealizowaliśmy w Polsce kilkanaście inwestycji biurowych, spośród których najbardziej znaną jest kompleks Atrium wzdłuż warszawskiej al. Jana Pawła II.

  Dyrektorem Zarządzającym Skanska Property Poland jest Arkadiusz Rudzki.

  Skanska Residential Development Poland

  Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o. jest deweloperem innowacyjnych budynków mieszkaniowych. Firma działa w Polsce od 2011 roku i odpowiada za realizację projektów budownictwa mieszkaniowego z zastosowaniem skandynawskich rozwiązań architektonicznych oraz idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Naszą pierwszą inwestycją jest osiedle Park Ostrobramska w Warszawie.

  Dyrektorem Zarządzającym Skanska Residential Development Poland jest Bartosz Kalinowski.