Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Możliwości i wyzwania

  Inspirację do bardziej zrównoważonego rozwoju czerpiemy z wielu źródeł zewnętrznych. To właśnie na podstawie ich wszystkich stworzyliśmy własny program zrównoważonego rozwoju. W ten sposób możemy lepiej skoncentrować nasze działania na osiągnięciu równowagi pomiędzy kwestiami gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi. Nasze podstawowe wyzwania i możliwości opisaliśmy poniżej.

  Czerpiemy inspiracje ze źródeł zewnętrznych, w tym m.in. Global Reporting Initiative, UN Global Compact, UN Framework Convention on Climate Change, UN Convention Against Corruption, Millennium Development Goals, Convention on Biological Diversity, International Labor Organization, Transparency International, World Economic Forum PACI Principles, World Business Council for Sustainable Development, UN Sustainable Buildings & Climate Initiative, EU Corporate Leaders Group on Climate Change oraz z wielu innych.

  Korzystając z kluczowych postanowień Global Reporting Initiative (GRI), określiliśmy priorytety rynkowej odpowiedzialności w zakresie kwestii ekonomicznych, społecznych i środowiskowych.

  Biorąc pod uwagę decentralizację naszej firmy, stworzyliśmy dwupoziomowe podejście do ustalenia priorytetów w zakresie naszych możliwości i wyzwań. Każdy z punktów programu GRI został sklasyfikowany jako:

  • tak znaczący, że musi być osiągnięty wszędzie i za każdym razem
  • istotny tylko w określonych sytuacjach, w związku z czym należy go uznać za obowiązujący na podstawie analizy konkretnego przypadku.

  Podstawowym wyzwaniem dla Skanska w zakresie zrównoważonego rozwoju jest bezpieczeństwo pracy i etyka w biznesie. Największe możliwości biznesowe z zakresu zrównoważonego rozwoju wiążą się dla nas z działaniami z zakresu Zielonego Budownictwa. Ta możliwość rozwinęła się w 2000 roku pod nazwą „Journey to Deep Green”(„Podróż w głąb zieloności”) i jest komunikowana i mierzona przy użyciu nowego narzędzia, jakim jest „Skanska Colour Palette” (Paleta Kolorów Skanska).