Skanska in Poland
  Go to start page

  BIM - Building Information Management

  BIM - Building Information Management, to proces inteligentnego zarządzania informacją w trakcie cyklu życia obiektu. Jest wykorzystywany przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego, ułatwia dostęp do informacji, wspomaga współpracę i wymianę wiedzy, poprawia efektywność procesu decyzyjnego.

  Już od etapu planowania, poprzez realizację aż do użytkowania wykorzystujemy BIM, czyli proces inteligentnego zarządzania informacją w trakcie cyklu życia obiektu. Wykorzystanie technologii BIM ma efektywny wpływ na wykorzystanie zasobów w ramach projektu, zapewnia lepsze przygotowanie oraz koordynację prac w trakcie realizacji inwestycji. BIM na projektach to przede wszystkim efektywność, bezpieczeństwo, precyzja wykonania, nowa jakość, szybsza praca, wyższa wydajność i mobilność na budowie. W ciągu kilku lat wdrożyliśmy BIM na różnych rodzajach budów na całym świecie. Stale się rozwijamy i w naszej codziennej pracy stawiamy na nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania oraz jesteśmy otwarci na dialog z inwestorem i otoczeniem, dzięki czemu na bieżąco optymalizujemy nasze działania.

  Co daje nam BIM? Co BIM daje naszym parterom biznesowym?

  1. Mobilność

  Integralnym obszarem BIM jest mobilność. Wykorzystywane w Skanska urządzenia i aplikacje mobilne na komputery, tablety oraz smartfony usprawniają proces zarządzania budową, ułatwiają identyfikację zagrożeń związanych z BHP oraz poprawiają obszar komunikacji w ramach projektu.

  2. Technologia 3D

  BIM ułatwia zarządzanie. Może posłużyć do kontroli wykonania, komunikacji przy planowaniu robót lub w kontaktach z inwestorem do zaprezentowania np. wizualizacji obiektu albo symulacji nowych rozwiązań. Pozwala także na efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy maszyn i ograniczenie prac geodezyjnych.

  3. Efektywność

  Zastosowanie tej technologii w ramach przedsięwzięć drogowych przynosi pierwsze korzyści już na etapie oferowania, co pozwala na efektywną kalkulację ilości robót ziemnych i warstw konstrukcyjnych. BIM stanowi precyzyjne narzędzie do weryfikacji tych ilości.

  4. Dokładność wykonania

  Dzięki wykorzystaniu technologii BIM, zespół realizacyjny ma możliwość zmniejszenia liczby ewentualnych błędów projektu jeszcze przed rozpoczęciem prac wykonawczych.

  Projekty BIM

  W modelach BIM zapisujemy informacje przydatne na etapie: projektowania, budowy i użytkowania. Wykorzystanie technologii 3D zapewnia lepsze przygotowanie projektu oraz koordynację prac na budowie.

  Benefity BIM

  Technologia BIM na projektach, to przede wszystkim: efektywność, bezpieczeństwo, precyzja wykonania, nowa jakość, szybsza praca, wyższa wydajność i mobilność na budowie.

  BIM na świecie

  W ciągu kilku lat wdrożyliśmy BIM na różnych rodzajach budów na całym świecie. Klikając na zdjęcie możesz zapoznać się z informacjami na temat funkcjonowania BIM w naszych innych jednostkach Skanska.