Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Mirosław

  Od 1998 r. zdobywa kolejne szczyty Korony Europy. Na co dzień jest Kierownikiem Laboratorium Oddziału Budownictwa Hydroinżynieryjnego Skanska w Krakowie.

  Turystyką górską zaraził mnie mój przyjaciel. Kiedy w 1997 r. byliśmy w rodzinnej wsi Janosika – Terchovej, to właśnie on rzucił pomysł zdobycia najwyższego szczytu każdego z krajów europejskich. Od tego czasu zdobywam kolejne szczyty z Korony Europy.

  Z lewej Mirosław Sadowski

  Dobry towarzysz wyprawy to podstawa. Na dziko i sam chodzę tylko po Beskidach. Zespoły powinny być zbliżone charakterem i kondycją. Nie ma nic gorszego niż wędrowanie w nieswoim tempie. Poza tym w górach musi być ten jeden, który podejmuje decyzję. Miejsce na dyskusję jest zawsze, ale kluczowe rozstrzygnięcia leżą po stronie kapitana. Ludzi, z którymi idziesz, musisz znać i mieć do nich zaufanie.

  Zacząłem od zdobycia austriackiego Grossglocknera w 1998 r. (3798 m n.p.m.), rok później wszedłem na Zugspitze w Niemczech (2963 m n.p.m.) i na słowacki Gerlach. W 2000 r. zdobyłem najwyższy szczyt Norwegii - Galdghøpiggen (2469 m n.p.m.) i Szwecji - Kebnekaise (2114 m n.p.m.). Potem była Ukraina, Rumunia, w 2005 r. – Dufforspitze (Szwajcaria, 4634 m n.p.m.) i francusko-włoski Mont Blanc (4807 m n.p.m.), w 2006 r - Kekes na Węgrzech (co prawda liczy on poniżej 2000m, ale zaliczyłem go), w 2007 roku zdobyłem Hvannadalsknukur (2119 m n.p.m.) na Islandii.