Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
    Go to start page

    Poznaj swoje kompetencje

    Przygotowując się do poszukiwań nowej pracy zbierz swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe i dokonaj rzetelnej samooceny własnych kompetencji. Taka szczera i wnikliwa analiza zwiększa efektywność Twoich działań i pomaga poruszać się po rynku pracy.

    Zapoznaj się z przedstawionymi krokami i ćwiczeniami. Przeprowadzą Cię one od Twojego poprzedniego miejsca pracy, poprzez odkrywanie Twoich zalet, atutów i kompetencji, do ostatecznego celu, czyli nowego miejsca zatrudnienia.

    Wypracowane rezultaty pozwolą Ci przygotować lub zweryfikować dokumenty aplikacyjne, dokonywać właściwych wyborów ofert pracy i skutecznie prezentować się nowemu pracodawcy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Ułatwią Ci także rozmowy ze znajomymi o tym czego szukasz i jak mogą Cię wesprzeć w poszukiwaniach pracy.

    Rozpocznij od zapoznania się z trzema krokami:

    1. Moja poprzednia praca
    2. Ja – moje zasoby i kompetencje
    3. Praca, której szukam

    Następnie oszacuj, ile czasu potrzebujesz i chcesz poświęcić na każdy z kroków i realizację ćwiczeń. Wpisz je do swojego harmonogramu działań i realizuj.

    Krok 1 Krok 2  Krok 3

     Moja poprzednia praca

    Ja
    Moje zasoby i kompetencje

     Praca, której szukam

    Zadania:

    • Jakie dotychczas realizowałem/realizowałam zadania?
    • Co mi się podobało w pracy i czy chcę kontynuować?
    • Co mi się nie podobało?

    Motywacja:

    • Co sprawiało, że miałem/miałam chęć przychodzić do pracy?

    • Jakie posiadam kompetencje?
    • Jakie mam umiejętności i kwalifikacje zawodowe?
    • Jakie posiadam talenty i jakie są moje  szczególne osiągnięcia?
    • Które doświadczenia najwięcej mnie nauczyły i czego?
    • Jakie są moje słabe strony?
    • Jak się uczę?
    • Jaki jest mój preferowany/komfortowy styl pracy?

    Co chcę robić w nowej pracy?

    • Jakich kompetencji i umiejętności, potrzebuję do realizacji tych zadań?
    • Jaka jest moja mobilność?
    • Jakie stanowisko/rola/obszar mnie interesują?
    • Jakie jest moje oczekiwane wynagrodzenie? Skorzystaj ze szkolenia on-line np. „Rozmowa rekrutacyjna i jak prowadzić negocjacje finansowe”
    • Jakie masz inne konieczne lub niemożliwe do przyjęcia warunki dotyczące nowej pracy?

    Przygotowując się do poszukiwań pracy, czyli dokonując analizy własnych zasobów, skorzystaj  z gotowych formularzy i kwestionariuszy. Wnioski z nich przepisz do swojego profilu zawodowego. Materiał ten pomoze Ci opracować dokumenty rekrutacyjne oraz przygotuje Cię do rozmowy z przyszłym pracodawcą.