Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Etap 1. Ocena sytuacji

  Dokonaj analizy sytuacji, w której jesteś. Ustanie zatrudnienia to zmiana w Twoim życiu zawodowym. Włączenie w dyskusję Twoich bliskich i znajomych pozwoli Ci oswoić się z zaistniałą sytuacją. Pomocna będzie również analiza możliwości finansowych oraz zebranie informacji na temat wsparcia, jakie możesz uzyskać ze strony byłego pracodawcy oraz Urzędu Pracy.

  Utrata zatrudnienia to zmiana w życiu, na którą jedni patrzą jak na szansę, a innym trudno jest ją zaakceptować.  Aby łatwiej przejść przez ten proces warto dowiedzieć się, jakie emocje może on budzić w nas oraz naszych bliskich. Wiedza ta ułatwi Ci poradzenie sobie z nową sytuacją i pomoże zrozumieć reakcje osób z najbliższego otoczenia. Więcej informacji znajdziesz tu.

  W związku z tym, że utrata przez Ciebie pracy to zmiana, która dotyka również Twoich bliskich, porozmawiaj o tym z nimi szczerze. Przekaż informacje które posiadasz na temat zwolnień grupowych, które Cię objęły. Omówcie wspólnie,  jakie zmiany w najbliższym czasie będą la Was odczuwalne. 

  Rozmowa ze znajomymi i wykorzystanie własnej sieci kontaktów mogą być pomocne w poszukiwaniach interesujących Cię ofert pracy i możliwości rozwoju. Zaangażuj ich w swoje działania i poproś o pomoc, pokazując jak konkretnie mogą Cię wesprzeć. Więcej informacji na temat budowania sieci kontaktów poprzez portale społecznościowe znajdziesz, klikając w link.

  Analiza budżetu rodzinnego jest ważnym elementem przygotowania do poszukiwań interesującej Cię pracy. Informacje na temat posiadanych i potencjalnych zasobów finansowych określą czas, jaki możesz poświęcić na poszukiwanie ciekawych dla Ciebie ofert. Wielkość budżetu wskaże czy i na jak długi okres przerwy i wypoczynku będzie Cię stać w obecnej sytuacji. Być może wyliczenia, których dokonasz wskażą, że w zaistniałych okolicznościach w pierwszej kolejności warto skoncentrować się na zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego swojej rodziny, zaś na poszukiwanie wymarzonych ofert będziesz mógł /mogła sobie pozwolić mając już inne dochody/zatrudnienie. Analiza finansowa pozwoli Ci również przygotować się do negocjacji z przyszłym pracodawcą, dlatego warto do zadania podejść rzetelnie. Skorzystaj z propozycji materiałów, klikając w aktywny link poniżej:
   „Dokonaj analizy budżetu rodziny”
  .

  Pamiętaj, że możesz róznież liczyć na pomoc ze strony byłego pracodawcy oraz Urzędu Pracy. Informacje na temat pomocy finansowej oraz wskazówki jak poruszać się na rynku pracy i zadbać o swój rozwój znajdziesz na stronie swojego Urzędu Pracy oraz na naszej stronie w zakładce "Szkolenia".