Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Jak przygotować dokumenty rekrutacyjne

  Podstawowymi dokumentami potrzebnymi do udziału w procesie rekrutacyjnym są CV i List motywacyjny. Ich odpowiednie przygotowanie w dużej mierze przyczynia się do skuteczności naszej aplikacji i zaproszenia do kolejnych etapów rekrutacyji.

  Jak właściwie przygotować dokumenty? Co należy w nich zawrzeć, by przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę?

  W tej zakładce przedstawiamy informacje, które pomoga Ci napisać dobre CV i List motywacyjny. Znajdziesz tu przykładowe szablony dokumentów do edycji oraz dostępne w Internecie, darmowe kreatory CV. Szczegółowe informacje oraz szablony możesz pobrać z menu po prawej stronie.

  1. Curriculum Vitae czyli CV
  CV to dokument, który przedstawia przebieg Twojego doświadczenia zawodowego. Powinno być czytelne, przejrzyste i dostosowane do oferty pracy, na którą aplikujesz.
  Tekst podziel na obszary, umieść nagłówki, używaj punktorów i formy bezosobowej (bezokoliczników).

  Objętość nie powinna przekroczyć 2 stron formatu A4, czcionka 10 – 12, jednak jeżeli Twój życiorys zajmie nieco więcej miejsca - nie przejmuj się. Zawartość merytoryczna jest ważniejsza niż ilość zajmowanego miejsca. 

  Tworząc dokumenty aplikacyjne możesz skorzystać z internetoych kreatorów - na przykład:

  Korzystając z kreatorów CV masz pewność, że dokument będzie mieć estetyczny wygląd.

  Przesyłaj CV w formie dokumentu PDF. Sprawdź jego ostateczny wygląd przed wysłaniem.

  2. List motywacyjny

  Odpowiadając na ofertę pracy, obok CV przesyłamy także list motywacyjny. List motywacyjny to dokument w którym argumentujemy, dlaczego jesteśmy zainteresowani wybraną ofertą pracy. Dlatego należy go dopasować do konkretnego stanowiska i firmy.
  List motywacyjny nie może być zbyt krótki, ani zbyt długi - powinien zajmować około jednej strony A4. Musi mieć także odpowiednią formę graficzną. Pobierz informator i dowiedz się dokłądnie jak przygotować list motywacyjny.

  Przesyłając swoje dokumenty aplikacyjne, pamiętaj:

  • Używaj formalnego adresu e-mail - (imię.na...@xyz.pl), nie pseudonim czy zdrobnienie, nie korzystaj z adresów służbowych
  • Zredaguj krótką informację o tym, dlaczego piszesz (nawiąż do oferty pracy), co wysyłasz i jak można się z Tobą skontaktować – nie przepisuj listu motywacyjnego
  • Sprawdź czy załączyłeś wymagane dokumenty aplikacyjne
  • Dokumenty aplikacyjne przesyłaj w wersji nieedytowalnej (najlepiej PDF)
  • Sprawdź ostateczny wygląd dokumentów przed wysłaniem (sprawdź pisownię i gramatykę, nie zostawiaj pojedynczych głosek na końcu linii tekstu, zobacz dokument  w podglądzie wydruku)
  • Stosuj zasadę: jeden e-mail do jednego pracodawcy
  • Używaj formalnego języka i zwrotów grzecznościowych

   Dowiedz się więcej podczas szkolenia on-line!

  3. Referencje 
  Referencje uzyskuje się od ostatniego pracodawcy, najczęściej są potrzebne w ostatniej fazie procesu rekrutacji. Informacje interesujące przyszłego pracodawcę mogą być natury ogólnej lub też mieć charakter szczegółowy. O tym o co zadbać zbierając referencje dowiesz się z załączonego obok informatora.