Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Barbara

  Barbara jest absolwentką inżynierii środowiska na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Uczestniczyła w Programie Praktyk Letnich w 2013 roku, obecnie pracuje na stanowisku Inżyniera Budowy.

  Zdecydowałam się na udział w Programie Praktyk  Letnich, ponieważ… była to moja szansa na zdobycie  doświadczenia, zaistnienie  na rynku pracy i dobry start  w dorosłość.

  Wspominam rozmowę rekrutacyjną jako… coś  bardzo dla mnie ważnego. Początkowo czułam się  zdenerwowana, bo w końcu od niej zależała moja  przyszłość, ale po paru pierwszych pytaniach odetchnęła z ulgą. To była bardzo profesjonalna i sympatyczna rozmowa, która minęła w mgnieniu oka. Trudno było uwierzyć, że trwała 50 minut.  

  Moje największe wyzwanie podczas praktyk… wzięcie odpowiedzialności za swoje decyzje :) To daje największą satysfakcję, gdy  samemu można decydować o danej kwestii, ale też jest dosyć stresujące. Nie ma osoby, za która można się schować :)                

  Moje najlepsze wspomnienie z budowy to… pierwsze dzień na budowie. Świeżo po studiach, bez doświadczenia, bałam się nieco reakcji bardziej doświadczonych pracowników, którzy na budowie spędzili  pół życia. Na szczęście moje obawy okazały się bezpodstawne, bo wszyscy bez wyjątku okazali się życzliwi, pomocni i przyjaźnie nastawieni. Chętnie odpowiadali na moje pytania, dzięki czemu szybciej  odnalazłam się w nowym miejscu pracy.

  Na praktykach nauczyłam się … wykorzystywać wiedzę pozyskaną na studiach w praktyce.  Z ciekawostek - poznałam też zagadnienia, o których nie miałam pojęcia, jak chociażby slang budowlany,  jakim każdy posługuje się na co dzień.

  Moja rada dla aplikujących to… nie bać się spróbować. Włóżcie wysiłek w uzupełnienie formularza i odpowiadajcie na pytania nie tylko jednym zdaniem. Na rozmowie nie denerwujcie się bezpodstawnie, bądźcie szczerzy… i przede wszystkim nie bójcie się przyznać, że nie macie doświadczenia, bo to nie dyskwalifikuje – ja nie miałam żadnego, a dostałam szansę J

  Mój przepis na pożyteczne wakacje… to równowaga. Trzeba znaleźć czas nie tylko na leniuchowanie (które należy nam się po ciężkim, przepracowanym roku ;)), ale też zrobienie czegoś rozwojowego – uczenie się języka, rozwijanie pasji albo też, co wszystkim polecam – spróbowanie swoich sił w Programie Praktyk Letnich.

  W wolnych chwilach… biegam i gram w gry planszowe.

  W dzieciństwie chciałam zostać… kimś kompletnie niezwiązanym z budownictwem – nauczycielką :)