Skanska in Poland
  Go to start page

  Aleksandra

  Uczestniczka Programu Praktyk Letnich 2010. Praktykę odbywała w Oddziale Budownictwa Hydroinżynieryjnego w Krakowie.

  Ola Wąsiak

  Jestem absolwentką Politechniki Poznańskiej, studiowałam na kierunku Inżynierii Środowiska. W 2010 roku byłam uczestniczką Programu Praktyk Letnich Skanska. Po odbyciu praktyki uzyskałam pozytywną rekomendację, dzięki której po praktykach zaproponowano mi pracę. 
  Na samym początku miałam uczestniczyć tylko w przygotowywaniu ofert do przetargów na roboty związane głównie z regulacją ścieków wodnych, obwałowaniami, odwodnieniem dróg, melioracji itd. Byłam bardzo mile zaskoczona, gdy ostatecznie miałam okazję odbyć praktykę zarówno w biurze jak i na budowie. Przebywałam na projekcie Zachodniej Obwodnicy Poznania. Podczas praktyki zapoznałam się zarówno z całym procesem oferowania od ogłoszenia przetargu do ogłoszenia jego wyników, jak i sporządzałam budżety ofertowe na podstawie kosztorysów oraz przedmiarów robót. Miałam szczęście pracować z doświadczonym zespołem, więc bardzo dużo się nauczyłam. Nie tylko była to wiedza merytoryczna, ale również zasady etyki, jakimi kierują się w firmie Skanska. 

  Przełożony i opiekun praktyk byli otwarci na moje sugestie dotyczące przebiegu praktyk. Dzięki temu poznałam nie tylko projekt na którym pracowałam, ale również inne budowy.

  Myślę, że dla młodego inżyniera nie ma lepszego startu niż Program Praktyk Letnich Skanska. Już kilku moich znajomych zdecydowało się aplikować do PPL. Teraz czas na Ciebie!