Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Michał

  Uczestnik Programu Praktyk Letnich 2014, były ambasador Skanska na Politechnice Świętokrzyskiej, obecnie Inżynier Budowy WKS w Kielcach.

   

  Dlaczego zdecydowałeś się wziąć udział w Programie Praktyk Letnich?
  Od wielu osób słyszałem same pozytywne opinie na temat Skanska. Wiedziałem, że jest to firma o dużej renomie, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i rozwój pracowników oraz posiada świetną kadrę inżynierów, od których można się wiele nauczyć. Udział w Programie Praktyk Letnich wydawał mi się świetnym sposobem, aby rozpocząć karierę w Skanska.

  Co należało do Twoich zadań podczas Programu Praktyk Letnich?
  Moim zadaniem przewodnim podczas praktyki był nadzór nad wykonaniem stalowej kładki dla pieszych w miejscowości Grabów nad rzeką Prosną. Patrząc z perspektywy czasu uważam, że było to idealne zadanie dla praktykanta, ponieważ mogłem się przy tym wiele nauczyć. Do moich obowiązków należało zamawianie materiałów, tworzenie kart produkcyjno materiałowych oraz czuwanie nad stworzeniem całej konstrukcji. Przez cały okres prac byłem „łącznikiem” między projektantem a wytwórnią. Po ich zakończeniu byłem odpowiedzialny za organizację i pomoc przy montażu. W tym samym czasie, kiedy zajmowałem się wykonywaniem wspomnianej kładki, zlecono mi nadzór nad realizacją kolejnej - w Tczewie. Dzięki temu, że były to dość podobne zadania, bez problemu mogłem wykonywać dwa projekty równocześnie. Prócz zadania przewodniego do moich obowiązków należała pomoc przy wycenach różnych ofert.

  Co podczas praktyki było dla Ciebie najtrudniejsze?
  Pamiętam, gdy  na początku praktyk dostałem do samodzielnej wyceny ofertę o dość wysokim budżecie. Zadanie to stanowiło dla mnie duże wyzwanie, ponieważ zupełnie nie miałem doświadczenia w tym zakresie.

  Od samego początku praktyk zostałem rzucony na głęboką wodę i patrząc na to z perspektywy czasu wiem, że było to bardzo dobre posunięcie. Dzięki temu mogłem się wiele nauczyć i dojść do tego, czym się teraz zajmuję.

  Czym zajmujesz się teraz ?
  Obecnie jestem inżynierem budowy. Na dzień dzisiejszy realizuję dwa projekty. Pierwszym z nich jest most kolejowy we Wrocławiu. Drugi projekt to nieduża kładka w miejscowości Dragacz, której realizacja dobiega już końca. Oprócz tego zajmuję się przygotowywaniem ofert na rynku polskim jak i poza granicami kraju m.in. na Słowacji.

  Po praktykach zdecydowałeś się wziąć udział w programie Ambasadorzy Skanska. Co wpłynęło na Twoją decyzję, aby ubiegać się o funkcję Ambasadora naszej firmy na Twojej uczelni?
  Podczas Programu Praktyk Letnich bardzo dużo dowiedziałem się na temat Skanska oraz poznałem specyfikę pracy w firmie. Postanowiłem wykorzystać swoje doświadczenie do promocji Skanska na mojej uczelni. Pomyślałem, że skoro mnie udało się dostać na Program Praktyk Letnich i poznałem go „od podszewki”, to mógłbym zachęcić do aplikowania innych studentów. 

  Co najbardziej zaskoczyło Cię w pracy w Skanska?
  Kiedy przyszedłem na praktyki bardzo pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że praktykant naprawdę dostaje odpowiedzialne zadania, podczas których może zaprezentować swoje umiejętności i nauczyć się wielu przydatnych rzeczy. Niespodzianką była także atmosfera w zespole - wszyscy chętni do pomocy. Od początku bardzo dobrze mi się pracowało.

  Co najbardziej podoba Ci się w pracy?
  Przede wszystkim renoma firmy, co niezwykle ułatwia współpracę ze wszystkimi podmiotami biznesowymi oraz przyjazna atmosfera i możliwości rozwoju, otwartość na potrzeby pracowników, którzy zgłaszają chęć doskonalenia swoich umiejętności.

  Co lubisz robić po pracy?
  Wolne chwile spędzam aktywnie. Lubię grać w siatkówkę, pływam, od niedawna ćwiczę na siłowni. Poza tym śledzę nowinki branżowe, oglądam materiały związane z budownictwem i nowymi technologiami.

  Czy jest coś z czego jesteś najbardziej dumny?
  Najbardziej dumny jestem z mojego pierwszego projektu, który samodzielnie zrealizowałem, czyli stalowej kładki w miejscowości Grabów nad Prosną. Bardzo miło było patrzeć na efekt swojej pracy podczas montażu konstrukcji. Miło wspominam także moment, kiedy kończyliśmy remont Mostów Jagiellońskich we Wrocławiu. Ten projekt wymagał od nas dużych nakładów pracy, a wiele osób wątpiło, że uda nam się zrealizować kontrakt w wyznaczonym terminie. Kiedy kończyliśmy roboty, podszedł do mnie jeden z mieszkańców gratulując mi efektów naszej pracy. To bardzo przyjemne uczucie zostać docenionym  przez ludzi, dla których to wszystko robimy.

  Jakich rad udzieliłbyś studentom, którzy zastanawiają się nad udziałem w Programie Praktyk Letnich?
  Wszystkim studentom zainteresowanym udziałem w Programie Praktyk Letnich radzę, aby się nie obawiali i śmiało aplikowali. Zgłaszając się, nic nie tracicie, a naprawdę wiele możecie się nauczyć! Wszystkie aplikacje są uważnie rozpatrywane. Polecam też udział w wydarzeniach organizowanych przez Skanska na uczelniach. Wiedza zdobyta w ich trakcie tych spotkań, może zaprocentować podczas rozmów kwalifikacyjnych.