Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Monika

  Absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Budownictwo, specjalność konstrukcje budowlane. Obecnie Inżynier Projektu w Skanska. Uczestniczka Programu Praktyk Letnich 2010.

  Czym obecnie się zajmujesz?

  Pracuję w Oddziale Budownictwa Ogólnego Skanska w Warszawie na stanowisku Inżyniera Budowy. Ofertę pracy w Skanska otrzymałam w lipcu 2012 roku, po ukończeniu studiów. Trafiłam na projekt przebudowy Terminalu 2 na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pracowałam w zespole Inżyniera Projektu. Do moich obowiązków należało: rozliczanie podwykonawców, przygotowywanie protokołów odbioru robót, zbieranie oświadczeń niezbędnych do faktur wystawianych inwestorowi, archiwizacja dokumentacji, zbieranie i potwierdzanie dokumentów WZ (Wydanie Zewnętrzne), przygotowywanie dokumentacji powykonawczej, pisanie aneksów do umów. Obecnie zaangażowana jestem w prace ofertowe. Mam jeszcze małe doświadczenie w tej dziedzinie, więc cieszę się, że mogę poszerzać horyzonty i uczyć się nowych rzeczy. Mam nadzieję, że niedługo pozyskamy jakiś projekt i wrócę na budowę.

  Dlaczego zdecydowałaś się aplikować do Programu Praktyk Letnich?

  Zdecydowałam się aplikować do programu, gdyż stwierdziłam, że to może być ogromna szansa dla mnie -  młodego inżyniera, który dopiero zaczyna swoją karierę zawodową.

  Jak przebiegała rekrutacja?

  Spotkanie ze mną trwało 1,5 godziny. Brał w nim udział Menadżer Projektu z zespołu, do którego zostałam skierowana na praktyki oraz specjalistka HR. Padały różne pytania – o moje zainteresowania, plany na przyszłość, czy firmę Skanska.

  Gdzie odbywałaś ? Co należało do Twoich obowiązków?

  Praktyki odbyłam w Oddziale Budownictwa Ogólnego Skanska w Warszawie. Trafiłam na projekt modernizacji Centrum Handlowego JULA w Warszawie. Mogłam skonfrontować wiedzę zdobytą na studiach z prawdziwą pracą na budowie. Obowiązki, które wykonywałam były ściśle związane z przestrzeganiem BHP na budowie. Uczestniczyłam również w pracach związanych z oferowaniem.

  Co najbardziej podobało Ci się w praktykach?

  Udział w praktykach Skanska był naprawdę trafioną decyzją. Dzięki temu mogłam już w czasie studiów postawić pierwsze kroki w zawodzie oraz poznać ciekawych i doświadczonych ludzi z branży.

  Jakie są Twoje rady dla tegorocznych kandydatów?

  Nie bójcie się spróbować. Być może to wy zostaniecie zaproszeni na spotkanie rozpoczynające praktyki :)