Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Piotr

  Absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Elektrotechnika, specjalność automatyka z informatyką, obecnie Inżynier Budowy branży elektrycznej. Uczestnik Programu Praktyk Letnich 2011.

  Czym obecnie się zajmujesz?

  Praktyka w międzynarodowej firmie Skanska otworzyła mi drogę do dalszej z nią współpracy. Zostałem zatrudniony w Oddziale Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie.  Pracuję na stanowisku Inżyniera Budowy branży elektrycznej. Od tego czasu brałem udział w kilku ważnych projektach, jak m.in.: budowa  Terminalu Lotniczego w podrzeszowskiej Jasionce, a  Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie - projekt „Zaprojektuj i zbuduj”. 

  Dlaczego zdecydowałeś się aplikować do Programu Praktyk Letnich?

  Na pewno motywowała mnie chęć pracy w międzynarodowej firmie, a przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich sił i możliwości. To była także ogromna szansa poznania specyfiki pracy w zespole, a także szansa wykorzystania swoich umiejętności!

  Jak przebiegała rekrutacja?

  Wszystko zaczęło się od wypełnienia  formularza zgłoszeniowego. Potem czekałem na telefon ze strony firmy i … udało się! Zostałem wstępnie zakwalifikowany do programu. Następnie pozytywnie zdałem test, który dotyczył znajomości języka angielskiego, a także odbyłem rozmowę ze Specjalistą HR.

  Gdzie odbywałeś praktyki? Co należało do Twoich obowiązków?

  Praktykę odbywałem w Oddziale Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie na budowie  Terminalu Pasażerskiego Portu Lotniczego Jasionka-Rzeszów. Zajmowałem się nadzorem nad wykonywaniem instalacji elektrycznych: silno- i słaboprądowych, systemami BMS oraz automatyką. Do moich obowiązków należało także koordynowanie prac pod kątem ich wykonywania zgodnie z projektem i na czas oraz pod kątem przestrzegania przepisów BHP.

  Co najbardziej podobało Ci się w praktykach?

  Podobała mi się współpraca z kreatywnymi ludźmi ze Skanska, którzy wzajemnie się motywowali i wpływali na jakość pracy. Praktyka w Skanska była także ogromną szansą rozwoju zawodowego.

  Jakie są Twoje rady dla tegorocznych kandydatów?

  Nie wahajcie się! Działajcie!