Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Łukasz

  Absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Budownictwo, obecnie Inżynier Budowy w Oddziale Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie. Uczestnik Programu Praktyk Letnich 2011.

  Dlaczego zdecydowałeś się aplikować do Programu Praktyk Letnich?

  Przesądziła o tym ciekawość - zastanawiałem się, jak wyglądają praktyki w tak dużej i renomowanej firmie jak Skanska. Było to również wyzwanie – chciałem się sprawdzić, zobaczyć, czy zostanę zakwalifikowany. Poza tym chciałem swoje wakacje przeznaczyć na zdobywanie praktycznej, kierunkowej wiedzy z dziedziny, z którą wiążę swoją przyszłość.

  Jak przebiegała rekrutacja? Czy coś Cię zaskoczyło?

  Oczywiście wypełniłem formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej. Następnie, po okresie oczekiwania, zostałem zaproszony na spotkanie z osobą z zespołu HR. Trzecim etapem było spotkanie z Dyrektorem Oddziału. Co mnie zaskoczyło? – pozytywna rekomendacja :)

  Gdzie odbywałeś praktyki ? Co należało do Twoich obowiązków?

  Praktyki odbywałem w Oddziale Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie. Pracowałem na projekcie: Kompleks Naukowo Dydaktyczny Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.Do moich głównych obowiązków należało koordynowanie wykopów, palowania, mierzenia wody w studniach pizometrycznych oraz weryfikacja rysunków zbrojenia i dokumentacja fotograficzna budowy.

  Co najbardziej podobało Ci się w praktykach?

  Podoba mi się to, że otrzymywałem poważne i odpowiedzialne zadania, za których realizację odpowiadałem jak inżynier. Bardzo dobrze wspominam również wycieczki i szkolenia, a najmilej mojego opiekuna - Staszka. Jestem mu bardzo wdzięczny za czas, który mi poświęcił.

  Jakie są Twoje rady dla tegorocznych kandydatów?

  Nie wahajcie się, po prostu aplikujcie. Nie przejmujcie się średnią ze studiów, ilością kandydatów – bądźcie sobą!