Skanska in Poland
  Go to start page

  Iwona

  Pracowała w Skanska Finlandia w Helsinkach, w zespole zaopatrzenia międzynarodowego. Jest w Skanska od 2000 r. Obecnie pracuje jako Koordynator Zaopatrzenia. Mąż Marcin i syn Wojtuś. Jej hobby to: praca, narciarstwo zjazdowe.

  Z ogromną radością wyjechałam do Finlandii. Nasi fińscy koledzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o systemie zakupów międzynarodowych. Miałam im przekazać wiedzę, w jaki sposób to robić najlepiej. Postawiłam sobie za cel przeprowadzenie jednego zakupu międzynarodowego i udało się! Od polskiej firmy kupiliśmy konstrukcje stalowe do robót palowych na budowie mostu Crusellin w Helsinkach. Dzięki temu zakupowi projekt zaoszczędził 20 tys. EUR.

  Nie doświadczyłam różnic kulturowych. Pewnie dlatego, że w Polsce moją szefową jest Szwedka. Finowie są bardzo spokojni, uporządkowani i zdystansowani do otaczającej ich rzeczywistości. Dopiero po bliższym poznaniu stają się bardziej otwarci. Czas płynie tam wolno. W sklepach nie ma tłoku czy kolejek, a na spacerach spotyka się głównie turystów - w Helsinkach mieszka tylko 500 tys. ludzi. Bardzo miło wspominam zlokalizowane w biurze: saunę i siłownię, z których można korzystać przed i po pracy.

  Na wycieczce w Helsinkach