Jesteś tutaj

Skanska in Poland

Tutaj znajdziesz naszą aktualną ofertę, informacje o firmie oraz oferty pracy.

Ta strona jest również dostępna w języku:

Zamknij
Skanska in Poland
  Go to start page

  Małgorzata

  Pracowała w Skanska Wielka Brytania w Londynie na budowie jednego z obiektów infrastruktury olimpijskiej. Jest w naszej firmie od 2004 r. Obecnie pracuje jako Inżynier Projektu w Oddziale Budownictwa Inżynieryjnego Skanska w Katowicach. Jej hobby to: podróże, narty, pływanie.

  Informacja o wyjeździe do Londynu ogromnie mnie ucieszyła. Już podczas studiów zakochałam się w tym mieście.

  Po 6 miesiącach pobytu w innej jednostce Skanska mogę powiedzieć, że wyjazd ten był źródłem niepowtarzalnych doświadczeń. Przede wszystkim poznałam pracę  w międzynarodowym środowisku. W 30-osobowym zespole, w którym pracowałam, byli przedstawiciele ponad 10 narodowości. Spotkałam też wielu ciekawych pracowników naszej firmy. Z jedną z uczestniczek programu Skanska Unlimited ze Szwecji, która również trafiła do Londynu, mogłyśmy porozmawiać o różnicach związanych z pracą w Polsce, Anglii i Skandynawii.

  Teraz już wiem, że w Wielkiej Brytanii odbywa się każdego dnia bardzo dużo spotkań, a na projektach jest zatrudnionych więcej niż u nas osób zajmujących się koordynacją i nadzorowaniem prac. Ogromny nacisk kładzie się na BHP - każdy pracownik budowlany musi zdać państwowy egzamin, po którym otrzymuje kartę CSCS, bez której nie może przebywać na żadnej budowie. Oprócz kasków, butów z „noskiem” i kamizelek odblaskowych wszyscy pracownicy fizyczni i umysłowi noszą na projektach specjalne okulary i rękawice. To tylko niektóre przykłady ciekawych rzeczy, których dowiedziałam się dzięki udziałowi w programie Skanska Unlimited.

  Wyjeżdżając, zostawiłam w Anglii wielu przyjaciół.

  Małgosia na tle Stonehenge