c

Beata

Poznajcie Beatę, eksperta finansowych Funkcji Wsparcia Skanska S.A.

Dlaczego Skanska i Zespół Procesów Finansowych?
Bardzo chciałam pracować w biurze, związać się z księgowością. Z mojej perspektywy osoba, która chce się czegoś nauczyć i zdobywać wiedzę oraz doświadczenie, znajdzie tutaj dla siebie miejsce. Zaczynałam pracę, gdy cała księgowość Skanska przechodziła centralizację. Tak trafiłam do Zespołu Procesów Finansowych, który początkowo tworzyło 7 osób. W tym momencie, po 11 latach mojej pracy, liczy on 70 osób. Przez ten czas bardzo się rozwinęliśmy.

Jak zaczynasz dzień w pracy?
Z reguły zaczynam od sprawdzenia poczty, odpisania na maile. Jeśli czeka mnie więcej zadań, przede wszystkim muszę ustalić ich priorytety, które zadania wykonam w pierwszej kolejności. Sporządzam listę, zaznaczam deadline’y, a potem po prostu działam i odhaczam.

Co najbardziej lubisz w pracy?
Generalnie pracuję z ludźmi, których bardzo lubię i świetnie mi się z nimi współpracuje. W dodatku jest to praca, która pokrywa się z moim wyobrażeniem tego, co kiedyś chciałam robić . Niektóre zadania są rutynowe, a niektóre są zupełnie nowymi wyzwaniami, co sprawia, że moje obowiązki są naprawdę zróżnicowane i ciekawe.

Jakie było dla Ciebie największe wyzwanie Skanska?
Do tej pory myślę, że mogę wyróżnić trzy takie wyzwania. Pierwsze, gdy zostałam poproszona o zostanie team leaderem zespołu. Nie wiedziałam, czy odnajdę się w zarządzaniu ludźmi, z którymi do tej pory pracowałam i to okazało się początkowo stresujące.
Później zajmowałam się wprowadzeniem w jednej ze spółek modułu do rozliczeń pracowniczych. Przeszkolenie ludzi, wdrożenie zmian w systemie i przetestowanie było wyjątkowo czasochłonne, a klient był bardzo wymagający, więc traktuję to jako spory sukces.
Kolejne duże wyzwanie pojawiło się, gdy przeszłam do obsługi spółki biurowej - Skanska Property. Wiązało się to z wieloma nowymi zadaniami. Jednocześnie zachodziła zmiana systemu, więc musiałam nad wszystkim zapanować oraz wyprostować relacje z klientem. Na szczęście wszystko zostało zrealizowane z sukcesem.

Jakie cechy charakteru i kompetencji najbardziej Ci się przydają w pracy?
Myślę, że najbardziej pomaga mi zaangażowanie, mocne nastawienie na zadania oraz to, że potrafię je realizować w określonym czasie. Pomaga również moja organizacja pracy, która jest również przenoszona na pracę całego zespołu.  

Z jakimi ludźmi lubisz pracować?
Konkretnymi, skoncentrowanymi na zadaniu. Praca jest wtedy o wiele łatwiejsza.

Co dała Ci praca w Skanska?
Myślę, że najbardziej rozwinęła się u mnie umiejętność zarządzania ludźmi. Przyznam szczerze, że nie sądziłam, że będę w stanie kierować zespołem, być odpowiedzialna za innych. Nie wyobrażałam sobie siebie w takiej roli i nie myślałam, że mam jakieś szczególne predyspozycje czy kompetencje. Moi przełożeni to zauważyli i dzięki temu teraz jestem tu, gdzie jestem.