c

Paulina

Paulina jest absolwentką budownictwa o specjalności konstrukcje budowlane inżynierskie na Politechnice Białostockiej. Ukończyła Program Praktyk Letnich 2014 na budowie Oddziału Urzędu Dozoru Technicznego w Białymstoku. Aktualnie pracuje na stanowisku Inżyniera Budowy.

Wybrałam taki kierunek studiów ponieważ... od zawsze lubiłam łączyć wiedzę techniczną ze zdolnościami interpersonalnymi, które w branży budowlanej są niezbędne, jak łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, umiejętność słuchania czy komunikowania się w zwięzły i klarowny sposób.

Zdecydowałam się na udział w Programie Praktyk Letnich, ponieważ… Skanska, jako wiodąca, światowa firma budowlana i deweloperska, jest doskonałym miejscem na zdobywanie doświadczenia, a także późniejsze wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Jest to firma ciesząca się zaufaniem i niesłabnącą popularnością zarówno wśród potencjalnych pracowników jak i zleceniodawców, a co za tym idzie - skupia w swoich szeregach doskonałych specjalistów oraz realizuje jedne z najciekawszych inwestycji. Program Praktyk Letnich, oprócz zapewnienia możliwości przyjrzenia się z bliska budowie oraz poczynienia pierwszych kroków w samodzielnym wykorzystaniu zdobytej wiedzy, daje praktykantom możliwość kontynuowania zawodowej przygody na odpowiedzialniejszych stanowiskach. Cenię sobie Program Praktyk Letnich przez to, w jaki sposób jest organizowany.

Rozmowę rekrutacyjną wspominam jako… bardzo życzliwą.

Moim największym wyzwaniem podczas praktyk była… konfrontacja z doświadczonymi pracownikami, w szczególności mam na myśli pracowników produkcyjnych, którzy mają za sobą wiele budowlanych doświadczeń, co wywoływało u mnie poczucie dyskomfortu . Szybko się jednak przekonałam, że możliwość współpracy z podwykonawcami poszerza moją wiedzę w wielu budowlanych dziedzinach.

Podczas praktyk nauczyłam się… ustalania priorytetów.

Moje najlepsze wspomnienie z budowy to… wspomnień jest masa! Bardzo dobrze wspominam pracę z moim pierwszym Kierownikiem Budowy, który cierpliwie wprowadzał mnie w różne aspekty sztuki budowlanej, ukazywał złożoność całego projektu „budowa”, a także zapoznał mnie z filozofią firmy. Miałam ogromne szczęście pracować z nieprzeciętnymi kierownikami branżowymi. Przez te trzy miesiące poznałam ludzi, z którymi można było tworzyć solidny i zgrany zespół.

Obecnie pełnię funkcję… Inżyniera Budowy oraz Administratora Kontraktu na budowie hali sportowej w Jednostce Wojskowej w Białymstoku.

Moja rada dla przyszłych kandydatów to... uwierzcie w siebie!

W wolnych chwilach... jeżdżę konno, czytam książki oraz uczę studentów Politechniki Białostockiej salsy kubańskiej.

W dzieciństwie chciałam zostać... przedszkolanką.