Skanska w Polsce
c

Adrianna

Poznajcie Adriannę, studentkę budownictwa Politechniki Gdańskiej, tegoroczną praktykantkę w gdańskim zespole Regionu Północnego Budownictwa Ogólnego Skanska.

O mnie

Jestem studentką budownictwa na semestrze VII o profilu „Technologia i Organizacja Budownictwa”. Przede mną obrona pracy inżynierskiej na temat "BIM - możliwości i zagrożenia dla funkcjonowania budowlanej firmy wykonawczej". W tym roku byłam uczestniczką warsztatów "Dzień Młodego Inżyniera". Była to dobra okazja do poznania wielu firm z branży budowlanej. Interesuję się nowoczesną technologią, architekturą, podróżami, tańcem i kosmosem.

Pierwsze doświadczenie zawodowe

Początek mojej praktycznej przygody w budownictwie przypada na obowiązkowe praktyki studenckie w firmie, gdzie zajmowałam się głównie badaniami związanymi z mieszankami betonowymi. Następnie udało mi się zdobyć cenne doświadczenie na budowie Skanska. Był to wprawdzie początek inwestycji i mogłam zobaczyć jedynie rozbiórki różnych budynków, jednak dzięki obecności w biurze na budowie dowiedziałam się sporo o samym procesie inwestycyjnym, dokonałam m.in. inwentaryzacji budynków sąsiadujących z działką budowlaną i uczestniczyłam w spotkaniach projektowych. Uczestnicząc w szkoleniach prowadzonych przez Skanska oraz przyglądając się działaniom koordynatora ds. BIM w programach Navisworks i Revit, mogłam również dowiedzieć się sporo o technologii BIM.

Proces rekrutacji

Możliwość wzięcia udziału w rekrutacji do Programu Praktyk Skanska zawdzięczam mojej promotor, która poleciła mnie Skanska w Gdańsku. Taka rekomendacja jest zawsze jest dodatkowym atutem, w procesie rekrutacji. Ostatni etap rekrutacji - rozmowę z Menadżerem Projektu odebrałam bardzo pozytywnie, dowiedziałam się, czego oczekuje firma i jakie możliwości mi oferuje.

Dlaczego Skanska?

Ponieważ w tak renomowanej firmie jest wiele możliwości zdobywania doświadczenia oraz rozwoju w różnych dziedzinach, a szczególnie z interesującego mnie obszaru budownictwa. Jest to również firma, która jako pierwsza kojarzyła mi się od najmłodszych z budową, więc miło było poznać ją bliżej.

Moje odczucia

Praca bardzo mi się podobała. W biurze panowała miła atmosfera, koleżanki i koledzy byli otwarci, dzięki czemu szybko się zaadoptowałam. Myślę, że mogłabym się więcej nauczyć, gdybym trafiła na okres trwania budowy. Niezależnie od tego na pewno powtórzyłabym praktykę lub staż w tej firmie.

Jeżeli macie jakieś pytania do Adrianny lub chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej, koniecznie dajcie znać!

Materiał przygotował Ambasador Skanska na Politechnice Gdańskiej – Piotr Cheba