c

Łukasz

Poznajcie Łukasza, stażystę w Zespole Zasobów Ludzkich, wspierającego na co dzień Dział Szkoleń Skanska.

 

Dlaczego zdecydowałeś się na staż w Skanska?

W czasach mojego dzieciństwa, gdy podróżowałem po Polsce wspólnie z rodziną, wielokrotnie napotykałem na swojej drodze logo Skanska. Nie myślałem wtedy jeszcze zbyt intensywnie o swojej przyszłości, ale byłem ciekaw, jak mogłaby wyglądać praca w tak rozpoznawalnej organizacji, która zrealizowała wiele dochodowych projektów. Kolejnym powodem była chęć rozwoju i postawienia pierwszego kroku w swojej karierze zawodowej. Rozpoczynając staż, byłem bardzo podekscytowany i jestem zadowolony z szansy, którą otrzymałem.

Jakie są Twoje obowiązki?

Na początku swojej przygody w Skanska zajmowałem się wspieraniem Procesu Oceny, obsługą systemu Skanska Talent, generowaniem raportów oraz wspieraniem HR Business Partnerów. Obecnie zajmuję się szkoleniami. Do moich zadań należy m.in.: monitorowanie statusu szkoleń etycznych dla pracowników, którzy są nieobecni w pracy przez dłuższy czas, troska o nowych pracowników: zapraszanie ich na szkolenia etyczne z Kodeksu Postepowania Skanska i Polityki Konfliktu Interesów, ciągle monitorowanie Skanska Talent oraz wspieranie HR Business Partnerów. Chętnie pomagam również przy organizacji webinariów – od strony moderatora platformy Clickmeeting oraz generuję różnego rodzaju raporty i zestawienia.

Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w pracy?

Wyzwaniem jest dla mnie dynamika pracy w szkoleniach. Jestem na etapie wdrażania się w temat szkoleń i potrzebuję jeszcze trochę czasu na to, aby się do tego przyzwyczaić.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Najbardziej lubię możliwość pracy z dużo bardziej doświadczonymi koleżankami oraz kolegami. Od początku wiedziałem, że muszę poświęcić sporo czasu na naukę i cieszę się, że mam taką możliwość. Praca z nowoczesnym systemem Skanska Talent oraz praca w szkoleniach sama w sobie daje mi dużo satysfakcji. Work-life balance jest również czymś, co bardzo lubię w swojej pracy. W Skanska poznałem również wiele fantastycznych osób i aklimatyzacja nie trwała zbyt długo.

Jakie są Twoje dalsze plany zawodowe?

Nie ukrywam, że zawsze chciałem iść w kierunku HR lub administracji,  mimo że skończyłem filologię angielską. Praca w szkoleniach bardzo mi się jednak spodobała i chciałbym zdobywać doświadczenie zawodowe właśnie w tym obszarze. Jestem nastawiony na ciągły rozwój i każdego dnia uczę się czegoś nowego.

Czym zajmujesz się poza pracą?

Jestem ogromnym fanem sportu, w szczególności piłki nożnej. Interesują mnie wszelkiego rodzaju książki o tematyce sportowej i w wolnym czasie uwielbiam się w nich zaczytywać. Lubię również spędzać czas grając mecze ze znajomymi oraz jestem zapalonym fanem ligi angielskiej. Chciałbym w przyszłości zwiedzić największe piłkarskie stadiony świata.

Jak wyobrażasz sobie siebie za 10 lat?

Myślę, że jest to bardzo trudne pytanie. Życie nie znosi próżni i wiele przez ten czas może się wydarzyć. Od strony zawodowej chciałbym jednak za 10 lat ciągle uczyć się od bardziej doświadczonych pracowników, ale być specjalistą w dziedzinie, która nie będzie już miała przede mną większych tajemnic oraz która będzie dawała mi satysfakcję z tego, co robię oraz da mi poczucie życiowej stabilizacji, którą bardzo sobie cenię.  

 

Materiał przygotowała Natalia Bernacka, Ambasador Skanska na Uniwersytecie Warszawskim