c

Monika

Poznajcie Monikę, studentkę budownictwa na Politechnice Gdańskiej, pracowniczkę Skanska, byłą praktykantkę Programu Praktyk Letnich.

O mnie

Monika - studentka 2 roku studiów magisterskich na kierunku budownictwo na Politechnice Gdańskiej. Interesuję się projektowaniem ogrodów, skończyłam technikum architektury krajobrazu. Wolne chwile spędzam na rowerze, w górach lub czytając branżowe czasopisma.

Jak wyglądał proces rekrutacji na praktyki na Program Praktyk Letnich?
Zgłosiłam się przez formularz rekrutacyjny na stronie Skanska. Następnie zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, a już 3 dni później firma skontaktowała się ze mną z zaproszeniem do Programu Praktyk Letnich!

Jakie zadania wykonywałaś podczas Programu Praktyk Letnich?
Podczas praktyk wspierałam zespół z Gdańska na projekcie Wave (kompleks budynków biurowych). Do moich zadań należała archiwizacja dokumentacji administracyjnej projektu, uczestnictwo oraz przygotowanie raportów z cotygodniowych wizyt BHP (Peer Review) na budowie, koordynacja projektu docelowego zaplecza budowy, procesowanie pozwolenia na budowę oraz innych decyzji administracyjnych.

Jak zostałaś pracownikiem Skanska?
Po Programie Praktyk Letnich zaproponowano mi dalszą współpracę na projekcie. Oczywiście nie wahałam się z decyzją. Odpowiedź brzmiała: TAK, ZOSTAJĘ!

Plany na przyszłość?

Planuję dalej pracować w Skanska, zdobywać doświadczenie od najlepszych inżynierów oraz poznawać nowoczesne rozwiązania i technologie w budownictwie kubaturowym.

 

Wywiad przygotował Piotr Cheba - Ambasador Skanska na Politechnice Gdańskiej