c

Ola

Poznajcie Olę, studentkę budownictwa, byłą praktykantkę programu Zdobywaj Doświadczenie w Skanska.

 

O mnie

Studiuję na kierunku budownictwo – inżynier europejski (na czwartym roku).
Temat pracy dyplomowej: Analiza przekroczenia kosztów realizacji na podstawie wybranej inwestycji.

Czy to była Twoja pierwsza praca związana z budownictwem i czy jesteś zadowolona z odbytych praktyk?

Tak, była to moja pierwsza praca w przyszłym zawodzie i mogę śmiało stwierdzić, że jestem z niej zadowolona. Wybrałam firmę Skanska, ponieważ jest dużą i znaną firmą, ale też dlatego, że w wybranym przeze mnie terminie pilnie potrzebowała dwóch osób na budowę w okolicach Szczecina. Firma Skanska prowadziła w tamtym czasie budowę przedszkola w Przecławiu. Moim zadaniem było wykonywanie dokumentacji podwykonawczej oraz nadzór prowadzonych robót wykończeniowych. Nie brałam udziału w Programie Praktyk Letnich.

Gdzie pierwszy raz zauważyłaś firmę Skanska?

Na uczelni, gdzie były prowadzone spotkania z firmą Skanska.

Jakie obowiązki wykonywałaś podczas pracy?

Głównie dokumentację podwykonawczą na budowie w Przecławiu, ponieważ były prowadzone roboty wykończeniowe oraz byłam odpowiedzialna za nadzór trwających robót (szczególnie za zagospodarowanie terenu). Osoba wprowadzającą był kierownik budowy, który był osobą dobrze wykształconą, pomocną i uprzejmą. Bardzo dobrze współpracowało mi się z kadrą kierowniczą. Po zakończeniu budowy przedszkola zostałam przeniesiona na budowę Centrum Symulacji Medycznych PUM, gdzie trwały prace żelbetowe oraz roboty murarskie związane ze stawianiem pierwszego piętra budynku. Kolejną budową na którą zostałam przeniesiona, była przebudowa Prokuratury Rejonowej. Każda budowa była inna, dzięki czemu mogłam się dużo nauczyć.

Z czym Ci się kojarzy Skanska? 

Skanska kojarzy mi się z dobrze wykształconą kadrą kierowniczą oraz dużą dbałością o standardy BHP.

Czy polecasz studentom pracę w firmie Skanska? Czy masz jakąś podpowiedź dla przyszłych praktykantów.

Tak, polecam pracę w firmie Skanska, gdyż było to ciekawe doświadczenie, poznałam wiele wspaniałych osób i zdobyłam cenną wiedzę. Było to jednak spore zderzenie z rzeczywistością. Myślę, że praca w Skanska na pewno ułatwi późniejszy start w życiu, a pierwszych praktyk nie trzeba się obawiać.

 

Wywiad przeprowadził Krzysztof Wojciechowski, Ambasador Skanska na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym.