c

Patryk

Poznajcie Patryka, studenta budownictwa, byłego Ambasadora Skanska na Politechnice Gdańskiej.

O mnie
Jestem studentem ostatniego semestru budownictwa na Politechnice Gdańskiej. Interesuję się głównie konstrukcjami mostowymi oraz nowoczesnymi technologiami, które mają zastosowanie w budownictwie. W wolnych chwilach uwielbiam grać w siatkówkę i spędzać czas ze znajomymi.

Jak wyglądał proces rekrutacji na stanowisko Ambasadora Skanska?Pierwszym krokiem było wypełnienie formularza rejestracyjnego, zamieszczonego na stronie Skanska. Po kilku dniach odbyłem rozmowę telefoniczą z przedstawicielem firmy dotyczącą moich pomysłów na to stanowisko i działań związanych z organizacją wydarzeń i promocją firmy.

Co wchodziło w zakres Twoich zadań?
Do moich obowiązków należało prowadzenie fanpage'a "Skanska na PG", organizacja wycieczki na budowę oraz zaplanowanie wydarzeń/warsztatów firmy, które odbyły się na Politechnice Gdańskiej. Zorganizowałem także grę "Zostań Menadżerem Projektu" w siedzibie firmy w Gdańsku, prezentację firmy w ramach seminarium konkursu studenckiego "Most 3D Wanted" odbywającego się na Politechnice oraz prezentacji dotyczącej nowoczesnych technologii w budownictwie podczas wykładu dla studentów 4. roku budownictwa.

Jakie są Twoje wrażenia ze współpracy?
Moim zdaniem współpraca była bardzo owocna. Udało się zorganizować ciekawe wydarzenia dla studentów, a ja z programu ambasadorskiego wyniosłem wiele pozytywnych doświadczeń. Rozwinąłem swoje umięjętności miękkie, szczególnie organizacyjne. Nauczyłem się wystąpień publicznych i zarządzania własnym czasem. Poznałem także wielu świetnych ludzi, z którymi do dziś utrzymuję kontakt.

Plany na przyszłość?
Po studiach chciałbym zacząć pracę w zawodzie, najchętniej na budowie ciekawego obiektu mostowego lub w biurze projektowym.

 

Wywiad przygotował Piotr Cheba - Ambasador Skanska na Politechnice Gdańskiej.