c

Sylwester

Sylwester jest studentem budownictwa na Politechnice Świętokrzyskiej na specjalności konstrukcje budowlane. Ukończył Program Praktyk Letnich w 2016 r. w Warszawie na budowie Generation Park. Obecnie członek Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

 

Twoje pierwsze doświadczenia zawodowe to...

Program Praktych Letnich był moim pierwszym doświadczeniem stricte zawodowym. Przed praktykami w firmie Skanska wykonywałem pracę na różnych budowach, gdzie zapoznałem się ze sposobami wykonywania różnych rodzajów konstrukcji od strony pracownika fizycznego. Myślę, że te doświadczenia pozwolą mi w przyszłości lepiej nadzorować prace na budowach, a przede wszystkim  doceniać wartość pracy wykonywanej przez pracowników fizycznych.

Dlaczego Skanska?

Skanska jest jedną z największych firm budowlanych w Polsce, dlatego wiedziałem, że ta firma jest doskonałym miejscem na  zdobycie doświadczenia zawodowego.

Jakie było Twoje pierwsze zadanie podczas Programu Praktyk Letnich?

Moim pierwszym zadaniem był obmiar otworów windowych i sprawdzenie poprawności ich wykonania z dokumentacją na budowie Generation Park.

Jak wspominasz pierwsze chwile na budowie?

Tak jak każda osoba w nowym miejscu pracy czułem się trochę zestresowany, ale trafiłem na super zespół, który pozwolił mi się odnaleźć w nowej roli.

Jak oceniłbyś czas, gdy pracowałeś w Skanska?

Czas spędzony na praktyce uważam za bardzo udany, który z pewnością zaowocuje w przyszłości. Praca w Skanska pokazała mi, jak funkcjonuje duże przedsiębiorstwa budowlanego, pozwoliła zdobyć doświadczenie zawodowe. Poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu ogólnobudowlanego oraz nabyłem całkowicie nowe umiejętności.

Plany na przyszłość?

Mam wiele planów ale najbliższym jest obronienie tytułu magistra oraz koordynacja pierwszego WORKCAMP-u w Kielcach przez członków koła PZITB, który jest formą wolontariatu.

 

Wywiad przygotował Dawid Ślusarczyk, Ambasador Skanska na Politechnice Świętokrzyskiej