c

Szymon

Poznajcie Szymona, byłego uczestnika Programu Praktyk Letnich, obecnego pracownika Skanska.

 

Co powiesz o sobie?

Nazywam się Szymon i od czerwca ubiegłego roku jestem analitykiem w zespole Informatycznych Systemów Biznesowych w Skanska. W tym roku ukończyłem studia II stopnia na Uniwersytecie Warszawskim.

Czym się zajmujesz?

W dziale Analiz biznesowych zajmuję się rzeczami związanymi z rozwijaniem wewnętrznego systemu Skanska. Do moich zadań należy między innymi pozyskiwanie wymagań do nowych funkcjonalności wdrażanych do systemu, tworzenie dokumentacji technicznej, testowanie aplikacji, diagnozowanie i rozpoznawanie problemów związanych z eksploatacją aplikacji. W tym celu kontaktuję się z użytkownikami biznesowymi oraz deweloperami aplikacji. Korab – tak się nazywa ta aplikacja, to system klasy ERP posiadający narzędzia związane z różnymi obszarami pracy w korporacji. Głównymi obszarami, jakimi zajmuję się w pracy, są Kontroling, Ryzyka, HR.

Jakie są Twoje zainteresowania ?

Interesuję się ogólnie pojętą informatyką, w tym nowymi technologiami, Virtual Reality, dronami. Poza godzinami w pracy aktywnie spędzam czas uprawiając sporty, podróżując lub ucząc się nowych rzeczy.

Od czego zaczęła się Twoja przygoda w Skanska?

Moja przygoda w Skanska zaczęła się od zaaplikowania na Program Praktyk Letnich 2017. O programie dowiedziałem się z plakatów informacyjnych na mojej uczelni. Następnie zaproszono mnie na rozmowę rekrutacyjną do centrali spółki. O wynikach rekrutacji dowiedziałem się stosunkowo szybko, a już po kilkunastu następnych dniach uczestniczyłem w szkoleniach wraz z innymi praktykantami. Po dwóch dniach intensywnych szkoleń i spotkań mogłem już zacząć właściwą praktykę u boku świetnych specjalistów.

Jakie zadania wykonywałeś podczas Programu Praktyk Letnich?

Moimi głównymi zadaniami na praktyce było pełne wdrożenie kilku nowych funkcjonalności w systemie Korab - zaczynając od pozyskania wymagań, kończąc na wdrożeniu zmian do wersji produkcyjnej oprogramowania, by pracownicy Skanska mogli z nich korzystać. Ze względu na poufność niektórych informacji nie mogę szerzej opisać wprowadzonych zmian.

Jak wspominasz Program Praktyk Letnich?
Bardzo pozytywnie wspominam nie tylko PPL, ale także każdy dzień spędzony w firmie. Skanska  pozwoliła mi rozwinąć się w obszarze, którym od dawna się interesuję. Dzięki programowi poprawiłem wiele ze swoich kompetencji miękkich, które są bardzo ważne w pracy zespołowej.

Dlaczego właśnie Skanska?
Skanska to firma dająca dobry start dla młodych ludzi.

Jakie masz plany na przyszłość?
W przyszłości planuję dalej rozwijać się w kierunku pracy w IT, w planach mam naukę języków programowania oraz data science. Podczas praktyk letnich miałem możliwość odwiedzenia budowy Sparka, przyszłego biura firmy w Warszawie. Z niecierpliwością czekam na przeprowadzkę do niego. W planach mam dalszy rozwój w Skanska. :)

 

Wywiad przeprowadziła Aleksandra Ilska, ambasadorka Skanska na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego