Skanska w Polsce
c

Ania

Poznajcie Anię, studentkę trzeciego roku Inżynierii Środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

O mnie

Jestem studentką trzeciego roku Inżynierii Środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jednocześnie studiuję na drugim stopniu studiów zarządzanie. Połączenie tych dwóch kierunków pozwala mi w pełni rozwijać swoje zainteresowania dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu.

Jak dostałaś się na praktyki w firmie Skanska?

Na praktyki w Skanska dostałam się w wyniku zajęcia I miejsca w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez firmę „Myśl nieszablonowo”. Moim zadaniem było zaprojektowanie wypożyczalni przyszłości, której efektem będzie funkcjonalność w nowoczesnym, innowacyjnym wydaniu.  Do konkursu zgłosiłam się po namowie kolegi, który w tamtym czasie był ambasadorem Skanska na SGGW. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że ten temat tak mocno mnie zaciekawi i spowoduje, iż będę chciała zostać w Skanska na dłużej. 

Czym zajmowałaś się podczas praktyk letnich?

Podczas praktyk letnich w dziale technicznym zajmowałam się znalezieniem firmy oferującej program do zarządzania oraz ewidencjonowania sprzętu w wypożyczalni. To było moje pierwsze duże zadanie i realizowałam je przez cały czas praktyk, jednocześnie poszerzając zakres projektu i dodając nowe możliwości i pomysły.

Jak zostałaś pracownikiem Skanska po zakończonych praktykach?

Pracownikiem Skanska po praktykach zostałam po prezentacji końcowej i podsumowaniu moich osiągnięć podczas trwania praktyk. Teraz jestem częścią zespołu, który realizuje moją propozycję wypożyczalni zaprezentowaną podczas konkursu. 

Czy uważasz, że warto było wybrać Skanska?

Uważam, że warto pracować i zostać w firmie Skanska. Czas spędzony podczas praktyk był dla mnie czymś więcej niż pracą. W firmie poznałam wielu ciekawych ludzi, zarówno pracowników stałych, jak również innych praktykantów Programu Praktyk Letnich. Z niektórymi kontakt utrzymuję do dziś. 

 

Materiał przygotowała Marta Pankowska, Ambasador Skanska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego