c

Filip

Poznajcie Filipa, studenta Logistyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej, tegorocznego praktykanta i laureata konkursu firmy Skanska - Myśl nieszablonowo

 

 

O mnie

Jestem studentem II stopnia logistyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Poza tym studiuję psychologię w biznesie, gdzie zdobywam praktyczną wiedzę między innymi o komunikacji interpersonalnej.

Pierwsze doświadczenie

Moje pierwsze doświadczenia zawodowe nie są związane z budownictwem, były to praktyki firmie logistycznej. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą dóbr FMCG (artykuły spożywcze) - to tam dowiedziałem się więcej o systemach informatycznych, których później poszukiwałem na potrzeby Lokalnych Baz Sprzętu Skanska.

Jak trafiłem do Skanska?

Skanska jest mi dobrze znaną firmą budowlaną, trafiłem tu z konkursu „Myśl nieszablonowo”. Moje praktyki w Skanska były nagrodą za projekt, w którym proponowałem zmianę funkcjonowania Ogólnopolskiej Wypożyczalni Sprzętu i Maszyn Budowlanych. Informację o konkursie znalazłem na Facebooku. Na początku się wahałem, ale gdy zobaczyłem tematy Case Study, wiedziałem że powinienem chociaż spróbować. Tematyka, jaką się zajmowałem, była bliższa moim doświadczeniom logistycznym niż cokolwiek z branży budowlanej, co mogłem sobie wyobrazić. Dlatego podczas samego konkursu czułem się dobrze i wiedziałem, że jakoś to będzie. Mój pomysł zakładał znalezienie systemu informatycznego, który spełniłby wszystkie wymagania Lokalnych Baz Sprzętu i rozwiązał ich problemy.

Jakie są moje wrażenia ze współpracy?

Super. Praktyki w Skanska były naprawdę bardzo ciekawym doświadczeniem. Co najlepsze, realizowałem swoje propozycje z konkursu. Wszyscy ludzie, z którymi współpracowałem, byli skłonni do pomocy i chętnie dzielili się wiedzą na tematy, którymi zajmowałem się na co dzień. W międzyczasie byłem na budowie Skanska u innego praktykanta i spotykałem się z firmami oferującymi rozwiązania w zakresie systemu, którego poszukiwałem.

Jaka jest moja opinia o Skanska?

Skanska jako jedna z największych firm budowlanych w Polsce zatrudnia wiele osób, więc zespoły, w których pracujemy, są bardzo zróżnicowane wiekowo. Praca z ludźmi z tak dużym doświadczeniem jak moi przełożeni była bardzo wartościowa. Czuję, że dużo wyniosłem z praktyk w Skanska. Czułem również, że praca, którą wykonywałem, była wartościowa dla wszystkich, z którymi miałem przyjemność współpracować. Praktyki się zakończyły, a projekt, który przedstawiłem na konkursie „Myśl nieszablonowo”, jest dalej realizowany, a ja ciągle jestem członkiem zespołu, który nad nim pracuje.

Materiał przygotował Łukasz Judkowiak - Ambasador Skanska na Politechnice Poznańskiej