Skanska w Polsce
c

Kasia

Poznajcie Kasię, naszą stażystkę wspierającą pracę zespołu rekrutacyjnego. Kasia jest studentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Praca w Skanska to jej pierwsze doświadczenie zawodowe w obszarze HR.

O mnie
Jestem studentką V roku socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Piszę pracę magisterską na temat  eurosieroctwa i - mimo że kiedyś miałam wątpliwości związane z moim kierunkiem studiów, teraz jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru.

Od czego zaczęła się moja przygoda ze Skanska?

Na początku szukałam dowolnego stażu w HR i nie sądziłam, że trafię akurat do Skanska. Wiedziałam, że to globalna marka, jednak kojarzyłam ją tylko z branżą budowlaną. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że poszukują także pracowników nietechnicznych. Okazało się, że Skanska potrzebuje wielu pracowników i stażystów właśnie do swojej siedziby w Warszawie.

Staż w Skanska
Jestem stażystką w Zespole Rekrutacji. Zajmuję się głównie wspieraniem procesów rekrutacyjnych pracowników wewnętrznych i zewnętrznych, publikacją ogłoszeń, organizacją spotkań, kontaktem z biurami karier oraz organizacją spotkań i wstępnych rozmów z przyszłymi stażystami.

Co najbardziej pomaga mi w pracy?

Od początku do końca podchodzę do niej rzetelnie. Mimo różnych trudności, wykonuję moje obowiązki najlepiej, jak potrafię. Nie boję się zapytać, gdy czegoś nie wiem lub nie jestem pewna i wolę upewnić się, niż zrobić coś źle lub tylko po części dobrze. Potrafię słuchać i biorę sobie czyjeś rady do serca, żeby później móc je wykorzystać. Myślę, że to najbardziej ułatwia mi pracę i sprawia, że odnajduję się w tym co robię.

Plany na przyszłość i największe marzenie

Przede wszystkim upewniłam się, że chcę dalej pracować w dziale HR i zajmować się procesem rekrutacji. Jednak moim największym marzeniem jest, aby zawsze otaczać się ludźmi, na których można polegać. Spełnienie zawodowe jest dla mnie ważne, ale chciałabym po prostu być szczęśliwa.

Dlaczego warto aplikować do Skanska?
Podoba mi się, że Skanska tak dużą wagę przykłada do zrównoważonego rozwoju i etyki pracy. Doceniam też skandynawską jakość, która jest niezaprzeczalna. Atmosfera w pracy jest niesamowita - prawie rodzinna! Praca często jest przyjemnością, dzięki temu, że mam tak świetny kontakt ze współpracownikami. Staż w Skanska daje mi bardzo dużo profitów. Bardzo wiele się nauczyłam, teraz różne sytuacje są dla mnie mniej stresujące, a moja pewność siebie wzrosła. Zdobywam cenne doświadczenie, które będę mogła wykorzystać w przyszłości.

Rady dla przyszłych stażystów?

Bądźcie otwarci na ciekawe zadania i pracę pełną nowych wyzwań. Z pasją i zaangażowaniem podchodźcie do swoich obowiązków!

 

Materiał przygotowała Natalia Bernacka, ambasador Skanska na Uniwersytecie Warszawskim