c

Mateusz

Poznajcie Mateusza, studenta Budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, uczestnika Programu Praktyk Letnich w 2017 roku.

 

O mnie

Jestem studentem budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W 2017 roku brałem udział w Programie Praktyk Letnich, podczas których miałem okazję pracować na jednym z warszawskich projektów Skanska, jednak moja relacja z firmą zaczęła się trochę wcześniej, podczas finału konkursu „Myśl nieszablonowo”. Wybór firmy, w której odbywałem praktyki, nie był przypadkowy, ponieważ to właśnie Skanska zawsze kojarzyła mi się z innowacyjnością oraz wysokim profesjonalizmem, co mogłem zweryfikować i potwierdzić podczas praktyk.

Czym zajmowałeś się podczas odbywania praktyk? 

Jednym z moich głównych zadań podczas okresu praktyk była koordynacja prac żelbetowych. Jako inżynier budowy miałem nie tylko możliwość zapoznania się z całym procesem inwestycyjno-budowlanym, ale mogłem również sprawdzić swoją wiedzę techniczną w praktyce i zdobyć umiejętności i kompetencje, które stanowią fundament mojej przyszłej kariery zawodowej. W trakcie praktyk miałem dodatkowo możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami BIM. Mogłem też sam uczestniczyć w implementacji tej technologii na jednym z wielu projektów Skanska.

Czy rekomendujesz Program Praktyk Letnich innym studentom? 

Chciałbym polecić Program Praktyk wszystkim studentom. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że w czasie ich trwania staniecie przed ciekawymi wyzwaniami, a zdobytą wiedzę będziecie używać w przyszłości. Sam najlepiej wspominam zespół, z którym miałem okazję współpracować i czerpać od nich wiedzę. Dodatkowo, najlepszym argumentem przemawiającym za zaangażowaniem się w proces aplikacji na praktyki są wartości, zgodnie z którymi działają zespoły i cała firma. Potwierdzeniem tego jest fakt, że nasza współpraca i relacja nie skończyła się z dniem zakończenia praktyk, ale po dzień dzisiejszy mogę liczyć na pomoc i radę w różnych kwestiach.

 

Materiał przygotował Jacek Kostrzewa - Ambasador Skanska na Politechnice Warszawskiej