Skanska w Polsce
c

Zespół Środowiska i Zielonego Biznesu

Skanska S.A. zajmując się budową kompletnych obiektów budowlanych zarówno z zakresu budownictwa ogólnego jak i inżynieryjnego stawia na wartości takie jak: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. Troska o życie, to zarówno troska o ludzi jak i środowisko.
W swojej strukturze organizacyjnej Skanska posiada Zespół Zrównoważonego Rozwoju, w którego skład wchodzi Zespół Środowiska i Zielonego Biznesu. Do grona specjalistów ds. środowiska poszukujemy Praktykanta.  

O Zespole  

Zapewniamy najbardziej efektywne wsparcie biznesu w zakresie zgodności z przepisami środowiskowymi oraz wymaganiami normy ISO 14001. Promujemy rozwiązania, które ograniczają negatywny wpływ naszej działalności na środowisko. 

Do Twoich obowiązków należeć będzie wsparcie działań związanych z: 

  • gospodarką odpadami, w tym przygotowanie wniosków o wydanie/ aktualizację decyzji administracyjnych, weryfikacja prowadzonej ewidencji odpadów czy uprawnień firm odbierających odpady.
  • identyfikacją i oceną potencjalnych ryzyk środowiskowych oraz zaplanowanie do nich działań zaradczych.
  • problematycznymi sytuacjami podczas realizacji projektu  w obszarze dot. środowiska 
  • audytami wewnętrznymi systemu zarządzania środowiskowego 

Dzięki praktykom zyskasz wiedzę na temat ochrony środowiska w procesie realizacji inwestycji, zapoznasz się funkcjonowaniem systemu ISO 14001 w branży budowlanej, poznasz w praktyce funkcjonowanie bazy BDO. 

Dodatkowo poznasz kulturę i sposób działania międzynarodowej firmy. Zapewniamy pracę w Wrocławiu; ul. Piotra Skargi 1, Wrocław, biurowiec Dominikański Będziesz miał również możliwość pracy zdalnej w uzgodnionych terminach. Alternatywnie praktykę można odbyć zdalnie z Krakowa lub Warszawy. 

Kogo poszukujemy? 

Jeśli jesteś studentem 4 lub 5 roku studiów jednolitych magisterskich; lub 1 i 2 roku magisterskich studiów uzupełniających związanych z kierunkiem ochrona środowiska, posiadasz wiedzę w zakresie przepisów ochrony środowiska w procesie budowlanym ( m.in. gospodarka odpadami, emisje do środowiska, oceny oddziaływania na środowisko), znasz język angielski na poziomie minimum B2, sprawnie posługujesz się pakietem MS Office (Word, Excel, Power Point) nie czekaj - aplikuj już dziś do naszego zespołu! 

Czekamy na Twoje zgłoszenie!