Skanska w Polsce
c

Skanska w skrócie

Należymy do czołówki światowych firm zajmujących się działalnością budowlaną i deweloperską. Naszym głównym celem jest budowanie z korzyścią dla społeczeństwa, działamy na wybranych rynkach w Europie i Ameryce Północnej.

Historia Skanska sięga 1887 roku. Należymy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając 38 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o to, jakie będą potrzeby społeczności, w których działamy, jak nasze realizacje będą wpływały na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Uczestniczymy w najbardziej innowacyjnych przedsięwzięciach naszych czasów i pracujemy przy 10 tys. projektów na świecie.

Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. Nasze standardy pracy na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania’’. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta.

Najważniejsze fakty o Skanska:

  • Założona w 1887 roku.
  • Obecna w krajach europejskich i w Ameryce Północnej.
  • Zakres działania: generalne wykonawstwo, mieszkaniowa i biurowa działalność deweloperska, projekty PPP (Partnerstwo Publiczno-Prywatne).
  • Zatrudnienie: ok. 38.000 pracowników (2018).
  • Prezes Zarządu: Anders Danielsson.
  • Najwięksi udziałowcy: Industrivärden AB, Lundberg Group, pracownicy Skanska poprzez Program akcji pracowniczych Skanska (Seop).
  • Notowana na giełdzie: NASDAQ Stockholm.

Wyniki Grupy Skanska za 2018 rok

 

Przychody

177 mld SEK  

Zysk operacyjny

7,7 mld SEK 

Zysk netto   

7,8 mld SEK

Zysk na akcję

14,68 SEK

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018