Od tego czasu systemowe podejście do zarządzania środowiskiem oraz w ostatnim czasie zagadnień wpływu na człowieka oraz wpływy społecznego dynamicznie się rozwija. Już w 2000 roku wprowadziliśmy Politykę Środowiskową Skanska i pracujemy zgodnie z systemamizarządzania ISO jakością - 9001 oraz środowiskiem - 14001.
1997 Hallandsås - katastrofa środowiskowa podczas budowy tunelu w Szwecji przez Skanska. Aspekty środowiskowe w ramach prowadzenia działalności stają się priorytetem.
2009 Paleta Kolorów (Color Palette) - wprowadzamy narzędzie oceny wpływu na środowisko.
2009 Program Green Building - wprowadzamy europejskie narzędzie oceny efektywności energetycznej budynków. Przyjęliśmy założenie, że wszystkie budynki będą przynajmniej 25% lepsze niż wymagają tego przepisy.
2010 Pierwszy LEED CI dla powierzchni biurowych - wprowadzenie narzędzia zewnętrznej weryfikacji wielokryterialnej powierzchni biurowych. Biuro Skanska w Warszawie uzyskało certyfikat LEED Commercial Interior na poziomie Silver.
2011 Skanska podpisuje umowę na realizację American School in Warsaw, która będzie się ubiegać o certyfikat LEED.
2012 LEED Core and Shelldla budynków - wprowadzenie narzędzia zewnętrznej weryfikacji wielokryterialnej dla wszystkich budynków biurowych. Budynek biurowy Green Towers A we Wrocławiu uzyskuje certyfikat LEED Core&Shell na poziomie Platynowym. Od tego momentu wszystkie projekty realizowane przy współpracy ze Skanska Property Poland są certyfikowane w systemie LEED na poziomie Gold lub Platinum.
2013 Umowa ograniczająca zużycia energii w budynku - na projekcie Green Horizon zostaje podpisana umowa z zarządcą technicznym budynku, wymagająca kontroli zużycia energii przez budynek i regularnej poprawy efektywności energetycznej.
2013 Deep Green Water - wprowadziliśmy system pozwalający na wykorzystanie wody sieciowej tylko tam gdzie jest to konieczne.
2013 Został oddany projekt Green Corner w Warszawie. Zastosowano w nim system odzysku wody szarej oraz deszczowej. Pozwoliło to na wykorzystanie wody pochodzącej z pryszniców i umywalek oraz wody deszczowej do spłukiwania toalet.
2016 Uzyskujemy pierwszy certyfikat BREAM na poziomie Gold dla inwestycji realizowanej wspólnie przez Skanska i Skanska Residential Development Poland. Osiedle Mickiewicza to pierwszy projekt mieszkaniowy w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM.
2017 Carbon Footprint - pomiar śladu węglowego na projektach jako podstawa do ograniczania go. Działanie w ramach współpracy Skanska Research and Innovation i spółek deweloperskich.
2018 Projekt Spark - certyfikacja WELL to kolejny krok w stronę zrównoważonego rozwoju, zrównoważone materiały oraz ograniczanie wytwarzania odpadów. W procesie certyfikacji uwzględniany jest wpływ projektu na samopoczucie, dostępność zróżnicowanych stref spędzania czasu, jakość wody i powietrza oraz jakość środowiska wewnętrznego. Jest to potwierdzenie strategii budowania ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb użytkownika.
2020 DeepGreen & DeepHuman - cel aby do 2020 20% projektów realizowanych przez Skanska Commercial Development Europe będzie można określić mianem DeepGreen.