Skanska w Polsce

Kompleks biurowy Spark w Warszawie

Spark logo wektory

Przestrzeń pozytywnych emocji

Biznesowe centrum Woli

Spark to kompleks biurowy zlokalizowany na warszawskiej Woli. Powstał z myślą o rozwoju całej okolicy. Jego funkcjonalność jest efektem badań przeprowadzonych we współpracy z Fundacją Na Miejscu oraz Project for Public Spaces. Opinia lokalnej społeczności na temat zagospodarowania przestrzeni zaowocowała licznymi pomysłami poprawiającymi komfort życia.

Wszystko w zasięgu ręki

W Spark masz wszystko po sąsiedzku, a dobór udogodnień i oferty usługowo-gastronomicznej idealnie uzupełnia okoliczną infrastrukturę. Spark to także strefa relaksu i rozrywki dostępna dla każdego.

 

Przestrzeń nowych możliwości

 

Na kompleks Spark składać się będą trzy budynki biurowe z przyjazną powierzchnią usługowo-miejską. Standard wykonania, innowacyjne technologie oraz niekonwencjonalna aranżacja przestrzeni czynią to miejsce wyjątkowym, zarówno do pracy, jak i relaksu.

Pobierz broszurę

Doskonale skomunikowany

 

Kompleks Spark usytuowany jest u zbiegu ulicy Okopowej oraz Alei "Solidarności", co gwarantuje szybkie połączenie ze ścisłym centrum oraz pozostałymi dzielnicami Warszawy.

Dogodna lokalizacja pozwala na dojazd do kompleksu środkami komunikacji miejskiej, których przystanki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Linie autobusowe: 190, 171, 106, E-2, N42, N91

Linie tramwajowe: 1, 9, 13, 14, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28

Stacja metra Rondo Daszyńskiego: 8 minut spacerem

W Spark poczujesz się wyjątkowo

 

Szereg nowoczesnych rozwiązań czyni nasze budynki ponadczasowymi, dostosowanymi do szybko zmieniających się warunków. W Spark zawsze będziesz o krok do przodu!

  • autorski system operacyjny Connected by Skanska
  • lepsza efektywność parkingu dzięki Activity Based Parking
  • paczkomaty
  • identyfikacja wizualna z wykorzystaniem alfabetu Braille'a

To tylko część rozwiązań, które zagoszczą we wszystkich budynkach kompleksu, a obecnie możesz przetestować ich działanie w Spark C i B. 

Zobacz sam podczas wirtualnego spaceru!

Spark_Poprawione_LowRes-3
1.
P_SB0247
2.
Spark_2018
3.
Spark_Poprawione_HiRes-4
4.
P_SB9427
5.
P_SB9865
6.
Spark_Poprawione_HiRes-7
7.
Spark_Poprawione_LowRes-10
8.
_MG_1680
9.
P_SB9580
10.
_MG_1944
11.
_MG_2055
12.
20180706-IMG_3440
13.
1J6A0660okum
14.
1J6A0400okumk
15.
IMGP7801
16.
P_SB0100
17.
P_SB0087
18.
D70_6432-Spark_HiRes
19.

Zapewniamy sprawdzone rozwiązania

Budynek, który łączy

 

Spark B to centralny budynek kompleksu. Stanowi łącznik pomiędzy przestrzenią biurową a strefą relaksu i otwartą przestrzenią co-workingu. Skorzystasz tutaj z bankomatu, pokoju rodzica z dzieckiem czy stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Wychodząc z budynku trafisz bezpośrednio na teren amfiteatru.

Powierzchnia biurowa:
16 000 m2

Miejsca parkingowe:

144

Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie:

Q1 2019

 

Przestrzeń do odpoczynku i pracy

 

Amfiteatr znajdujący się w sąsiedztwie budynku B jest miejscem pełnym energii. Wykorzystywanym zarówno podczas wydarzeń artystycznych, jak i do codziennego odpoczynku pracowników oraz okolicznych mieszkańców.

Naładujesz tam swojego laptopa, dzięki czemu amfiteatr sprawdzi się także jako miejsce do pracy na świeżym powietrzu.

Wybierz się na spacer po wnętrzu kompleksu

Ponadczasowe lobby

 

Wnętrze lobby w budynku Spark B swoim wyglądem nawiązuje do historii okolicy.

Inspiracją dla projektu było targowisko miejskie Kercelak - popularne miejsce handlu i spotkań mieszkańców Woli, działające przy ulicy Okopowej jeszcze w latach 40.

Wysokość elementów lobby oraz ich rozmieszczenie, przywodzą na myśl charakterystyczną dla "Kercelaka" zabudowę - drewniane stragany, ustawione w niejednolitych rzędach pomiędzy licznymi przejściami.

Z historią oraz przyszłością tego miejsca można zapoznać się również w umieszczonych w lobby infokioskach.

Spark B lobby 08 (1)
1.
Spark B lobby 08 (7)
2.
Spark B lobby 08 (6)
3.
Spark B lobby 08 (5)
4.
Spark B lobby 08 (4)
5.
Spark B lobby 08 (2)
6.
Spark B lobby 08 (3)
7.
Spark B lobby 08 (8)
8.

Poznaj wnętrze biura

Connected by Skanska

 

Connected by Skanska to autorski system inteligentnego zarządzania, który scala innowacyjne technologie w naszych budynkach. Dostaniesz się do niego w bardzo łatwy sposób - za pomocą darmowej aplikacji mobilnej. Poprawia komfort oraz efektywność korzystania z budynku i zwiększa jego bezpieczeństwo.

 

W Spark będziesz mógł korzystać z systemu inteligentnego parkowania oraz wirtualnej recepcji. Dzięki Building Access możliwe stanie się korzystanie z budynku bez tradycyjnych kart dostępu. 

Uzupełniamy miejską przestrzeń

 

Zwieńczeniem kompleksu stanie się budynek Spark A. Wieża stanowić będzie bramę do biznesowego centrum Woli.

Tuż obok budynku znajdą się trampoliny posadzkowe oraz mgły wodne, z których korzystać będą zarówno użytkownicy biur, jak i okoliczni mieszkańcy.

Powierzchnia biurowa:

38 000 m2

Miejsca parkingowe:

272

Skandynawski design

 

Projektując wnętrza budynków, inspiracje czerpiemy z naszych skandynawskich korzeni, dlatego podjęliśmy się zdefiniowania na nowo lobby budynków biurowych.

Zamiast typowej przestrzeni recepcyjnej tworzymy przyjazne miejsce powitalne, przestrzeń przypominającą szwedzki letni dom - Sommarstugę.

Wchodząc do naszych budynków, pracownicy i goście znajdą w nich ciepłą i otwartą przestrzeń, odpowiednią do odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Zupełnie jak w skandynawskim domu letnim, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce w jednej z pięciu stref, podkreślonych odpowiednim designem.

Odpowiadamy na potrzeby mieszkańców Woli

 

Przy współpracy z Fundacją Na Miejscu, przez ponad dwa lata prowadziliśmy badania i konsultacje społeczne pośród mieszkańców wolskich osiedli zlokalizowanych w pobliżu kompleksu Spark. W ramach projektu ODNOWA, pytaliśmy, jak mieszka się na Woli, w jaki sposób mieszkańcy postrzegają okolicę, czego w niej brakuje, z jakich rozwiązań najchętniej by korzystali.

 

 

Sugestie lokalnej społeczności mają odzwierciedlenie w naszych działaniach - do projektu kompleksu Spark wprowadziliśmy więcej zieleni, zdecydowaliśmy się na instalację uli na dachu jednego z budynków, zadbaliśmy o jak najwięcej przestrzeni dostępnych dla lokalnej społeczności (m.in. stacje naprawy rowerów, lokale handlowe), jak i o samą dostępność kompleksu dla osób niepełnosprawnych, seniorów i rodziców z dziećmi.

Oś czasu

if_008_construction_building_crane_hook_industrial_industry_364829
01.

Start budowy budynku C

Q1 2016

if_008_skyscraper_company_office_commercial_building_3_364932
02.

Kamień węgielny

30 maja 2017

if_008_skyscraper_company_office_commercial_building_3_364932
03.

Pozwolenie na użytkowanie budynku C

27 kwietnia 2018

if_008_skyscraper_company_office_commercial_building_3_364932
04.

Pozwolenie na użytkowanie budynku C

Q1 2019

if_008_skyscraper_company_office_commercial_building_3_364932
05.

Ukończenie budowy budynku A

termin zostanie podany

Skontaktuj się z nami

Dyrektor ds. Wynajmu

Agnieszka Krawczyk-Rogowska

Młodszy Negocjator ds. Wynajmu

Anna Wdowczyk