c

Skanska ponownie „Najbardziej pożądanym pracodawcą w opinii specjalistów i menadżerów” w branży w rankingu Antal International

Press release 13.04.2015 15:00 CET

Po raz czwarty z rzędu Skanska zwyciężyła w rankingu najlepiej postrzeganych pracodawców, przygotowanym przez firmę Antal International. W tegorocznej, piątej edycji zestawienia firma zajęła pierwsze miejsce w kategorii: Branża budowlana, Nieruchomości.

Gala Antal International

Badanie przeprowadzono w okresie od października do grudnia 2014 roku. Wzięło w nim udział niemal 4 tysiące specjalistów i menadżerów z całego kraju. Respondenci wskazali firmy, w których najbardziej chcieliby pracować. Skanska zwyciężyła czwarty rok z rzędu w swojej kategorii - Branża budowlana, Nieruchomości.

Z badania „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów” wynika, że polscy specjaliści i menadżerowie coraz większą wagę przykładają do wielkości i prestiżu firmy - aż 45% respondentów wskazało tę cechę jako najważniejszą przy wyborze pożądanego pracodawcy. Kolejne miejsce zajmuje styl zarządzania i kultura organizacyjna firmy (41%).

Badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów” pozwala nam docenić firmy, które najskuteczniej budują swój pozytywny wizerunek pracodawcy, dzięki czemu wskazywane są jako preferowane miejsca pracy - mówi Artur Skiba, Prezes Zarządu Antal International w Polsce. - Firmy powinny stale dbać o swoją opinię na rynku. Jak pokazują wyniki, pracodawcy bardzo aktywnie podchodzą do działań mających zachęcić pracowników do dołączenia i pozostania właśnie w ich zespołach.

Ranking został opracowany przez firmę Antal International, specjalizującą się w rekrutacji specjalistów i menadżerów oraz doradztwie z zakresu HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku.