c

Skanska dostrzega potencjał woj. podlaskiego i otwiera oddział w Białymstoku

Press release 29.07.2015 12:50 CET

Jedna z czołowych firm budowlanych w Polsce otworzyła swój oddział w Białymstoku. Nowo powstała placówka – Oddział Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego specjalizować się będzie w realizacjach kubaturowych i inżynieryjnych. 

Budynek Urzędu Dozoru Technicznego w Białymstoku wybudowany przez Skanska w 2015r.

Skanska podjęła decyzję o otwarciu nowego oddziału w celu jeszcze efektywniejszego wykorzystania potencjału woj. podlaskiego. Silna lokalna obecność i rozwój jednostek regionalnych to jeden z kluczowych elementów strategii biznesowej Skanska S.A. w Polsce.
Siedziba nowo powstałej placówki - Oddziału Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego zlokalizowana jest w Białymstoku przy ul. Marjańskiego 3.

Dłuższa perspektywa
Dotychczas projekty wykonywane przez Skanska w Podlaskiem były realizowane z poziomu warszawskiego oddziału firmy. - Utworzenie nowej struktury na tym terenie stanowi dla nas przełomowy moment. Teraz będziemy jeszcze bliżej rynku, naszych budów i klientów – mówi Paweł Machnicki, Dyrektor Budownictwa Ogólnego, Skanska. Spółka dostrzega w województwie ogromny potencjał inwestycyjny, o czym świadczy nie tylko jego strategiczne położenie, ale przede wszystkim potencjał gospodarczy, administracyjny i intelektualny.
- Nasza dotychczasowa obecność na tym terenie opierała się na wykonawstwie projektów z zakresu budownictwa ogólnego. Jestem przekonany, że otwarcie nowego oddziału, także o kompetencji inżynieryjnej, w perspektywie czasu, pozwoli nam na rozwój w tym obszarze – mówi Jarosław Prasał, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego w Białymstoku, Skanska.

Skanska w woj. podlaskim
Firma przez cały czas rozwija swoją działalność w regionie. W ciągu zaledwie kilku lat zrealizowała na tym terenie różnorodne projekty z zakresu budownictwa kubaturowego. Wśród przeprowadzonych inwestycji znajdują się m.in. Centrum Transferu Technologii w Suwałkach, realizacja infrastruktury kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce, budowa ciągu pieszo-rowerowego nad Kanałem Augustowskim czy zakończona w ostatnim czasie budowa siedziby Urzędu Dozoru Technicznego w Białymstoku. - Obecnie prowadzimy m.in. budowę Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach, inwestycję, która z pewnością szczególnie posłuży lokalnej społeczności - mówi Jarosław Prasał. – Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności na rynku podlaskim i wykonawstwie m.in. takich projektów jak ten, będziemy mieli okazję jeszcze nie raz zaznaczyć swoją obecność w regionie - dodaje.

Nowe miejsca pracy
Obecnie Skanska dynamicznie zwiększa zatrudnienie. Już w tej chwili jest największą firmą budowlaną w Polsce, dając pracę ponad 7,5 tysiącom specjalistów. - Z pewnością wraz ze wzrostem wykonywanych przez nas kontraktów, zwiększymy zapotrzebowanie na zatrudnienie nowych pracowników w oddziale. Dotychczas, od początku działalności w tym regionie, udało nam się zatrudnić 39 pracowników – mówi Jarosław Prasał. W swojej strategii firma stawia na lokalność, dlatego w planach rekrutacyjnych uwzględnia zatrudnienie lokalnych pracowników, oferując im możliwość pracy i rozwoju zawodowego w miejscu zamieszkania. Aktualnie w województwie Skanska poszukuje m.in. specjalistów z zakresu kompetencji kolejowo-trakcyjnych, konstrukcyjno-budowlanych czy elektrycznych. Oferty pracy znajdują się na stronie: http://www.skanska.pl/Praca-i-kariera/Oferty-pracy/Wojewodztwo/Podlaskie/

Skanska z tradycją
Firma posiada ponad 125-letnie międzynarodowe doświadczenie i ponad 40 lat praktyki na polskim rynku. W ubiegłym roku na terenie Polski spółka podjęła decyzję o otwarciu 3 nowych oddziałów. W tym roku oprócz otwarcia nowego oddziału w Białymstoku, rozszerzono także działalność kompetencyjną olsztyńskiej placówki. Wraz z nowymi jednostkami firma posiada obecnie w Polsce 9 Oddziałów Budownictwa Ogólnego, 9 Oddziałów Budownictwa Inżynieryjnego, 2 Oddziały Budownictwa Inżynieryjnego
i Ogólnego oraz 4 oddziały zapewniające wsparcie techniczne (biuro projektów, oddziały techniczne, wytwórnia konstrukcji stalowych). Firma skupia się na rentownych, dobrze przeanalizowanych pod względem ryzyka projektach o małej i średniej wartości, postrzegając je jako źródło stabilnego biznesu. Między innymi dzięki tej strategii firma rozwija się w Polsce od wielu lat, bez względu na koniunkturę.

Zdjęcie: Budynek Urzędu Dozoru Technicznego w Białymstoku zrealizowany przez Skanska w 2015r.