c

Skanska dołączyła do Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Press release 07.08.2015 14:20 CET

Skanska Residential Development Poland, spółka realizująca wysokiej jakości projekty mieszkaniowe w Warszawie, dołączyła do prestiżowego grona firm zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Organizacja skupia już ponad 110 deweloperów z całego kraju, stosujących Kodeks Dobrych Praktyk oraz dbających o zrównoważony rozwój.

 

Poświadczenie PZFD

Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) to największa organizacja branżowa, reprezentująca wiodących deweloperów mieszkaniowych, którzy wspólnie tworzą blisko 40% mieszkań dostępnych na rynku pierwotnym. Związek jest platformą wymiany wiedzy oraz ważnym podmiotem opiniotwórczym i partnerem biznesowym. „Obecność Skanska Residential w PZFD pozwoli nam jeszcze bardziej zaangażować się w tworzenie zrównoważonych przestrzeni miejskich oraz korzystać ze wzajemnych doświadczeń”, mówi Marcin Bańka, analityk rynku Skanska Residential Development Poland, który reprezentuje  firmę w PZFD.

Skanska Residential Development Poland obecnie realizuje dwie inwestycje w stolicy: Park Ostrobramska, położony na Pradze-Południe oraz Osiedle Mickiewicza – pierwsze osiedle w Polsce certyfikowane w systemie BREEAM, zlokalizowane na pograniczu Żoliborza i Bielan. Jedną z najważniejszych wartości reprezentowanych przez Skanska jest dbałość o zrównoważony rozwój, dlatego priorytetem jest realizacja inwestycji, które mają minimalny wpływ na środowisko naturalne, zarówno w trakcie budowy, jak i podczas użytkowania.

Skanska Residential Development Poland

Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o. jest deweloperem realizującym wysokiej jakości projekty mieszkaniowe w Polsce. Firma czerpie ze 125-letniej historii działalności Grupy Skanska na świecie i ponad 100-letniego doświadczenia w budowie domów i osiedli w takich krajach jak Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Czechy i Słowacja. Rocznie Skanska oddaje w ręce międzynarodowych klientów ponad 3500 mieszkań.
Charakterystyczną cechą wszystkich projektów mieszkaniowych Skanska jest dbałość nie tylko o daną inwestycję, ale także o jej otoczenie. W ten sposób powstają innowacyjne, zielone osiedla przyjazne dla ich mieszkańców, doskonale wpisujące się w tkankę miejską i pozostające w harmonii z szeroko rozumianym otoczeniem. Wszystko po to, aby otworzyć człowieka na miasto, a miasto na człowieka. Ponadto Skanska Residential Development Poland stawia w swoich projektach na skandynawską jakość i prostotę, połączoną z ponadczasową elegancją.