c

Kamień węgielny pod IMOLA w Lesznie wmurowany

Press release 15.09.2015 14:30 CET

Pierwsza inwestycja na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK” w Lesznie ma już wmurowany kamień węgielny. Na 3 hektarowej działce zostanie wybudowane nowoczesne centrum usług magazynowania i zakład produkcyjny. Kontrakt realizuje firma Skanska. Powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy, a docelowo zatrudnienie znajdzie tutaj ponad 100 osób.

G:\DEP\Communication\95___Komunikacja_Zewnetrzna\30___Baza_kontraktów\2015\MF\Wielkopolskie\IMOLA\Kamień\IMOLA-DOMEX

Inwestycja firmy IMOLA powstaje na terenie leszczyńskiej Strefy Inwestycyjnej I.D.E.A., w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK”. Strefa I.D.E.A. to atrakcyjnie położony obszar aktywizacji gospodarczej obejmujący 158 hektarów, na których działają firmy lokalne i z kapitałem zagranicznym, z czego 27 ha terenów dostępnych jest jeszcze dla nowych inwestorów. Tereny te przeznaczone są zarówno pod obiekty produkcyjne, jak i zabudowę usługową. Dodatkowo 7,6 ha Strefy I.D.E.A. to podstrefa WSSE „INVEST-PARK”. Pierwszym przedsiębiorcom, który podjął decyzję o lokalizacji siedziby firmy IMOLA na terenie podstrefy WSSE jest jej współwłaściciel Marcin Kuśnierek. - Zdecydowaliśmy się na budowę zakładu na terenie Strefy Inwestycyjnej I.D.E.A. przede wszystkim biorąc pod uwagę jej atrakcyjną lokalizację, dobrze przygotowaną infrastrukturę oraz przyjazne nastawienie lokalnych urzędników i władz miasta, na które można liczyć zarówno na etapie uzyskania pozwolenia na budowę, jak i samej realizacji inwestycji.

Inwestycja obejmuje budowę nowoczesnego centrum usług magazynowania i zakład produkcyjny. 

- W powstających obiektach zostanie przygotowane ponad 16 tysięcy miejsc paletowych (w pierwszym etapie) przeznaczonych dla naszych klientów – dodaje Marcin Kuśnierek. - Firma IMOLA będzie świadczyć nowoczesne usługi przyjęcia, magazynowania i kompletacji wszelkiego rodzaju produktów. Będziemy pierwszym tego typu centrum w regionie, oferującym firmom możliwość przechowywanie dowolnej ilości towaru w dowolnym czasie. Firmy nie muszą już planować z dużym wyprzedzeniem i budować drogich hal magazynowych, które często pochłaniają kapitał przeznaczony na ich podstawową działalność. Oprócz usług magazynowania będziemy oferować możliwość szykowania, kompletowania, komisjonowania i pakowania przechowywanych towarów wraz z dostawą bezpośrednio do końcowych odbiorców naszych klientów. Nasi klienci, będą mogli się skupić na swojej podstawowej działalności np. produkcji lub sprzedaży, a my zajmiemy się całą działalnością operacyjną od momentu złożenia zamówienia przez klienta do momentu jego realizacji pod jego drzwi lub magazyn. Ciekawostką jest także fakt, iż obieg wszelkich dokumentów podczas wszystkich procesów będzie elektroniczny. W ten sposób nasze usługi nie tylko będą bardzo nowoczesne, ale także ekologiczne. Pozwoli to także śledzić wszystkie etapy naszych usług online, nasi klienci będą wiedzieć ile, gdzie i jaki towar u nas magazynują lub gdzie on się w tej chwili znajduje w trakcie jego dostawy. Obok centrum magazynowania powstanie hala produkcyjna, w której odbywać się będzie m.in. produkcja opakowań.

Łączna powierzchnia użytkowa całej inwestycji wyniesie niemal 9,5 tys. m kw., a kubatura niemal 100 tys. m sześc. - Docelowo planujemy rozbudowę i powiększenie naszych możliwości magazynowych do ponad 50 tysięcy miejsc paletowych. Naszym pierwszym i głównym klientem, w początkowej fazie, będzie firma Domex, lider branży artykułów gospodarstwa domowego, ale oczywiście do współpracy zapraszamy wszystkie firmy, które chcą zaoszczędzić na kosztach obsługi magazynu – uzupełnia Marcin Kuśnierek.

- Prace ruszyły w sierpniu br. – mówi Marcin Rzepka, Menadżer Projektu, Skanska. - Obecnie wykonujemy roboty żelbetowe, tj. stopy, ławy i ściany fundamentowe. W najbliższym czasie planujemy montaż konstrukcji żelbetowej prefabrykowanej budynku magazynowego. Do końca stycznia wykonamy stan surowy obiektów. Następnie będziemy realizować roboty wykończeniowe. Zgodnie z umową prace zostaną zakończone w marcu 2016 roku. W największym natężeniu prac na budowie będzie pracowało ok. 100 osób.

Ważna inwestycja
- Dzisiejsze wmurowanie kamienia węgielnego to dla nas duża radość – mówi, Arkadiusz Majorczyk, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska. Budujemy prestiżową inwestycję dla naszego klienta – firmy IMOLA, a jednocześnie ważną inwestycję dla leszczyńskiej Strefy Inwestycyjnej I.D.E.A. o dużym znaczeniu dla regionu i jego rozwoju. Wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem. Podczas realizacji korzystamy również z lokalnych podwykonawców i dostawców sprzętu

Skanska w regionie
Od kilkudziesięciu lat Skanska z powodzeniem realizuje inwestycje na terenie województwa wielkopolskiego. Firma zbudowała m.in. zachodnią obwodnicę Poznania, trasę S11 na odcinku Poznań – Kórnik, obwodnicę Kórnika, Śremu, liczne obiekty akademickie, przemysłowe i biurowe, przebudowała także wnętrza wschodniego skrzydła poznańskiego Zamku.

- Jesteśmy firmą międzynarodową, ale jednocześnie działamy lokalnie, realizując oczekiwania naszych lokalnych klientów – dodaje Arkadiusz Majorczyk. - W Lesznie, gdzie w dniu dzisiejszym wmurowaliśmy kamień węgielny pod budowę ważnej inwestycji w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. jesteśmy obecni już bardzo długo. Dostrzegamy dynamicznie rosnący potencjał rynkowy w tym rejonie, jesteśmy blisko wykonywanych przez nas inwestycji, a to pozwala lepiej zrozumieć naszych obecnych i przyszłych klientów. Leszczyńska filia Skanska zatrudnia ok. 150 osób.

W tym rejonie, na swoim koncie mamy takie inwestycje jak m.in. rozbudowa Leszczyńskiej Fabryki Pomp, remont i modernizacja dworca w Lesznie, rozbudowa zakładu przetwórstwa mięsa i drobiu w Sławie, budowa hal produkcyjnych w Krzycku Wielkim, zakładu zagospodarowania odpadów w Czempiniu, fermy zarodowej w Garzynie, hal kurnika w Wolsztynie czy hali sportowej w Pępowie. Obecnie, w prowadzimy kolejne rozbudowy zakładów drobiarskich w Wolsztynie, budujemy halę produkcyjną dla firmy Kaczmarek w Gostyniu, halę produkcyjną w Krzycku oraz hale produkcyjne i magazynowe dla branży spożywczej.

Skanska poszukuje pracowników
Aktualnie Skanska dynamicznie zwiększa zatrudnienie. Już w tej chwili jest największą firmą budowlaną w Polsce, dając pracę ponad 7,5 tysiącom specjalistów. W swojej strategii firma stawia na lokalność, dlatego w planach rekrutacyjnych uwzględnia zatrudnienie lokalnych pracowników, oferując im możliwość pracy i rozwoju zawodowego w miejscu zamieszkania.

Aktualnie w województwie wielkopolskim Skanska poszukuje m.in. specjalistów z zakresu kompetencji elektrycznych, elektroenergetycznych i hydrotechnicznych. Oferty pracy znajdują się na stronie: http://www.skanska.pl/Praca-i-kariera/Oferty-pracy/Wojewodztwo/Wielkopolskie/